ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корупція в Китаї штовхає людей на самогубство

Велика Епоха

У Китаї, з метою викриття корумпованих чиновників, більше сотні людей вийшли на міст, щоб покінчити зі своїм життям.

Протестуючи проти корупції, понад сотні людей були готові скоїти самогубство, Фото: mop.com
Протестуючи проти корупції, понад сотні людей були готові скоїти самогубство, Фото: mop.com
Увечері 4 серпня близько 18:30 в місті Наньчан провінції Цзянсі, більше ста місцевих жителів зібралися на мосту готові до самогубства. Ці люди повідомили, що погодилися на таку крайню форму протесту, щоб викрити корупцію серед чиновників Верховного суду. Зараз високопоставлені чиновники в Китаї заради задоволення особистих інтересів постійно порушують закони і беруть хабарі, повідомили протестуючі. Таким чином вони хочуть привернути увагу громадськості до проблеми корупції, щоб всі люди усвідомили реальну ситуацію в країні.

Деякий час потому на місце події прибули кілька сотень поліцейських, щоб розігнати акцію. У результаті багато учасників отримали поранення.

Протестуючі з білими траурними пов'язками на головах, а також плакатами, на яких було написано «Де ж кара небесна! Поверніть зароблені потом і кров'ю гроші, поверніть нам справедливість!», зібралися на мосту.

Перед цим вони повідомили владу про свій намір скинутися вниз з мосту. Люди пробули на мосту три години в надії, що влада запропонуює рішення проблеми. Але жоден чиновник не приїхав до них для діалогу. Замість себе чиновники надіслали кілька сот поліцейських, які грубо стягнули всіх униз, а кількох людей сильно побили.

«Ми хочемо своєю смертю відновити дух справедливості. Ми хочемо, щоб всі люди дізналися про те, яким потворним стало нинішнє суспільство в Китаї, щоб наш вчинок залишився в історії для майбутніх поколінь. Життя у нас стала таким, що нам вже не страшно померти. Цього разу не вийшло, ми повторимо спробу через півмісяця», - повідомив кореспонденту The Epoch Times учасник протесту на прізвище Цзянь.

Більшість протестуючих - це робітники-мігранти, яким компанія-забудовник заборгувала зарплату за два роки. Загальна сума боргу становить близько 10 млн юанів ($ 1,4 млн). П'ять років посліль вони намагаються отримати свої гроші, але безрезультатно.

Їх справа передавалася з районного суду до верховного суду і назад, після чого співробітники суду повідомили, що треба заплатити 200 тис. юанів, і тоді вони зможуть повернути свої гроші.

В акції протесту також брали участь декілька десятків колишніх співробітників приватної будівельної компанії «Сіньхун», яку влада змусила закритися, конфіскувавши понад 9 тис. кв. м побудованого ними житла.

«З нашої компанії сьогодні [на мосту] було близько 60 осіб. Якщо комуністичний Китай буде так рухатися далі, то нам усім кінець. Про нашу судовому справу знає вся провінція. Го Бін з верховного суду просто відмиває на своїй посаді гроші. Нашу компанію змусили закритися, людям не виплачено зарплати», - скаржиться пан Чжан.

Серед протестуючих був також і колишній кореспондент місцевого видання «Новини економіки та виробництва Китаю» Сюн Сімао.

Суддя Го Бін зі спільниками відправив його на 1 рік і 3 місяці до виправного табору після того, як він опублікував в Інтернеті статтю з викриттям корупції у верховному суді.

«Як працівник ЗМІ я провів власне розслідування, і виявив численні факти корупції у верховному суді, про які написав у своїй статті. Але Го Бін порахував, що я є перешкодою для його кар'єрного зростання, і почав різними способами переслідувати мене. Мене двічі заарештовували, а потім відправили у виправний табір. Я вимагаю, щоб мене реабілітували, щоб відновили справедливість і повернули мені честь і гідність», - каже Сюн.

Кореспондент також зателефонував до верховного суду, щоб дізнатися їх точку зору про ситуацію. Співробітник, який зняв трубку сказав, що нічого про це не знає. Коли кореспондент попросив дати номер голови суду, йому відповіли, що цей номер належить до секретних, його немає в списках, і він його не знає.