ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї відновила роботу незалежна телекомпанія

Велика Епоха
Компанія New Tang Dynasty Television (NTD) успішно переключилася на тайванський супутник ST-2 компанії Chunghwa Telecom для продовження незалежного телевізійного мовлення на території материкового Китаю.

«Маленькі вуха» - супутникові антени, що використовуються в материковому Китаї для прийому сигналу незалежного телеканалу New Tang Dynasty. Фото: Minghui.org
«Маленькі вуха» - супутникові антени, що використовуються в материковому Китаї для прийому сигналу незалежного телеканалу New Tang Dynasty. Фото: Minghui.org
Найбільша телекомунікаційна компанія Тайваню запустила трансляцію телепрограм китайської телевізійної станції NTD через свій новий супутник. Тим самим завершивши багатомісячну боротьбу тайванського уряду і Конгресу США за можливість незалежного ТВ мовлення на материковий Китай.

1 серпня Нью-Йоркська телекомпанія NTD оголосила, що в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні трансляції її ТВ каналів тепер здійснюватимуться через новий супутник ST-2 тайванської компанії Chunghwa Telecom.

На початку цього року Chunghwa Telecom відмовився продовжити контракт NTD, заявивши, що її новий супутник не має достатньої пропускної здатності. Але NTD і багато хто з її прихильників відзначали, що причина відмови не пов'язана з низькою пропускною здатністю супутника. Насправді, на припиненні мовлення наполягав китайський комуністичний режим.

Через відсутність цензури в NTD китайські комуністи давно хотіли припинити мовлення цих незалежних програм на Китай. Компартія вважала, що має вплив на тайванську компанію, пообіцявши, що в майбутньому виділить інвестиції для розвитку її бізнесу в Китаї.

Переговори в уряді Тайваню з даного питання велися кілька місяців. Чиновники отримали тисячі листів звичайних громадян на підтримку телекомпанії NTD. Конгресмени США і віце-президент Європейського парламенту також підтримали NTD.

Організатор наглядової ради Cross-Strait Agreement Watch Alliance Лай Чунг-цзян (Lai Chung-chiang) вважає, що це не просто перемога NTD, це також «підтверджує позицію уряду Тайваню на підтримку свободи інформації».

Йен-чує (Yen Chueh-an), професор права національного університету Тайваню і член наглядової ради Taiwan Democracy Watch, зазначив: «Це говорить про наявність справжньої демократії в країні [у Тайвані - ред.], коли в суспільстві відкрито обговорюється будь-яка проблема. Представники як правлячої, так і опозиційної партій висловили свою стурбованість з даного питання. В результаті багатосторонніх переговорів, сторони нарешті дійшли взаємовигідної угоди».

Телекомпанія NTD заявила, що цей випадок привернув широку міжнародну увагу. За останні кілька місяців з питання на підтримку свободи інформації висловлювалися місцеві чиновники, представники іноземних держав, а також різні правозахисні організації.

Софія Фан, Гізела Зоммер. Велика Епоха