• У Китаї відновила роботу незалежна телекомпанія

  • П'ятниця, 5 серпня 2011 року

Компанія New Tang Dynasty Television (NTD) успішно переключилася на тайванський супутник ST-2 компанії Chunghwa Telecom для продовження незалежного телевізійного мовлення на території материкового Китаю.

Найбільша телекомунікаційна компанія Тайваню запустила трансляцію телепрограм китайської телевізійної станції NTD через свій новий супутник. Тим самим завершивши багатомісячну боротьбу тайванського уряду і Конгресу США за можливість незалежного ТВ мовлення на материковий Китай.

1 серпня Нью-Йоркська телекомпанія NTD оголосила, що в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні трансляції її ТВ каналів тепер здійснюватимуться через новий супутник ST-2 тайванської компанії Chunghwa Telecom.

На початку цього року Chunghwa Telecom відмовився продовжити контракт NTD, заявивши, що її новий супутник не має достатньої пропускної здатності. Але NTD і багато хто з її прихильників відзначали, що причина відмови не пов'язана з низькою пропускною здатністю супутника. Насправді, на припиненні мовлення наполягав китайський комуністичний режим.

Через відсутність цензури в NTD китайські комуністи давно хотіли припинити мовлення цих незалежних програм на Китай. Компартія вважала, що має вплив на тайванську компанію, пообіцявши, що в майбутньому виділить інвестиції для розвитку її бізнесу в Китаї.

Переговори в уряді Тайваню з даного питання велися кілька місяців. Чиновники отримали тисячі листів звичайних громадян на підтримку телекомпанії NTD. Конгресмени США і віце-президент Європейського парламенту також підтримали NTD.

Організатор наглядової ради Cross-Strait Agreement Watch Alliance Лай Чунг-цзян (Lai Chung-chiang) вважає, що це не просто перемога NTD, це також «підтверджує позицію уряду Тайваню на підтримку свободи інформації».

Йен-чує (Yen Chueh-an), професор права національного університету Тайваню і член наглядової ради Taiwan Democracy Watch, зазначив: «Це говорить про наявність справжньої демократії в країні [у Тайвані - ред.], коли в суспільстві відкрито обговорюється будь-яка проблема. Представники як правлячої, так і опозиційної партій висловили свою стурбованість з даного питання. В результаті багатосторонніх переговорів, сторони нарешті дійшли взаємовигідної угоди».

Телекомпанія NTD заявила, що цей випадок привернув широку міжнародну увагу. За останні кілька місяців з питання на підтримку свободи інформації висловлювалися місцеві чиновники, представники іноземних держав, а також різні правозахисні організації.

Софія Фан, Гізела Зоммер. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...