• Протести у Внутрішній Монголії продовжуються

  • Четвер, 2 червня 2011 року
28 травня студенти вийшли на чергові акції протесту в декількох районах Внутрішньої Монголії. У зіткненнях з поліцією десятки людей отримали поранення, а деяких заарештували. Вони вийшли підтримати пастухів, які виступають проти місцевої влади.
 
Причиною виступів став давній конфлікт між владою та місцевими пастухами. Влада компартії Китаю постійно зазіхає на природні ресурси, знищуючи пасовища, а також етнічно гноблять монголів, корінних жителів регіону Внутрішня Монголія ось вже протягом багатьох років.

Приводом до виступів стало вбивство Мерго, одного з пастухів, яке сталося 10 травня. На нього наїхала вантажівка з вугіллям, коли разом з іншими пастухами він намагався перепинити дорогу колоні вантажівок, які знищували пасовища. Влада не проводили розслідування і намагалися підкупити сім'ю жертви, запропонувавши їй 560 тис. юанів ($ 86 тис.).

Як повідомив в інтерв'ю The Epoch Times Хувісгальт, аспірант і Генеральний секретар Народної партії Внутрішньої Монголії в Японії, місцеві студенти брали участь в акції протесту і передали листа місцевим органам влади. Він повідомив, що місце, де сталося вбивство Мерго, давно є місцем суперечок між партійними чиновниками і бізнесменами, які «б'ються за свої вигоди і повністю ігнорують потреби місцевих пастухів».

Заворушення почалися 23 травня, коли декілька пастухів відправилися до урядової будівлі Ксілінол, Внутрішня Монголія, з вимогою проведення суду над вбивцями і проведення похорону для жертви. 200-300 людей заблокували вулицю.

Місцеві чиновники відмовилися зустрічатися з ними. Вісім пастухів було заарештовано і згодом звільнено. Вони вважають пригоду не ДТП, як намагаються це представити влада, а навмисним убивством.

27 травня відбулося чергове зіткнення пастухів і студентів з поліцією біля урядової будівлі в адміністративному окрузі Блакитного Прапора у Внутрішній Монголії, в 111 км від Пекіна. Після зіткнення декількох пастухів заарештували.

Напередодні вихідних заклики до протестів поширилися на Хух-Хото, столицю Внутрішньої Монголії. У відповідь влада наказала керівництву навчальних закладів заблокувати ворота і не випускати студентів додому на вихідні дні, повідомив Хувісгальт. Він стурбований тим, що влада може вдатися до жорстких заходів у разі втрати контролю над ситуацією. 

 
 
 
В інтерв'ю Deutsche Welle учасник подій Сі розповів, що серед місцевих жителів невдоволення партією проявилося не тільки в інциденті, пов'язаному зі смертю Мерго. Протягом десятиліть великі ділянки лугів були загублені або перетворені в сільськогосподарські угіддя, що прямо зазіхає на традиційний уклад життя мешканців Внутрішньої Монголії. Коли наприкінці 1970-х почалася «політика реформи і відкритості» Ден Сяопіна, на монгольській землі було знято заборону на видобуток корисних копалин з подальшою руйнацією лугів, пояснив Сі. 
 
 
 
Крім того, тут також існує етнічна проблема. Протягом багатьох років велика кількість китайців було переселено на територію Внутрішньої Монголії, так що на сьогодні корінне населення стало складати лише п'яту частину загальної кількості жителів цього регіону. Утиски монголів як етнічної меншини і скорочення луків, їх основного національного ресурсу, і викликало невдоволення, яке вилилось у хвилю протестів у даному регіоні Китайської Народної Республіки.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...