ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Основна відмінність між китайською та західною медициною

Велика Епоха
Основна відмінність між китайською і західною медициною полягає в тому, що коріння першої в традиційній культурі, в той час як західна медицина - відгалуження сучасної емпіричної науки.

Літня жінка під час застосування техніки традиційної китайської медицини, відомої як 'кровопускання', в народному центрі здоров'я в Шанхаї. Фото: Філіппе Лопез/AFP/Getty Images
Літня жінка під час застосування техніки традиційної китайської медицини, відомої як 'кровопускання', в народному центрі здоров'я в Шанхаї. Фото: Філіппе Лопез/AFP/Getty Images
У сучасному суспільстві домінує західна медицина, люди схильні сумніватися в ефективності китайської медицини. Навіть у нинішньому Китаї китайська медицина часто обговорюється.

Справді, за останні 5000 років китайці з допомогою китайської медицини лікували хвороби і захищали себе від епідемій. Отже, китайська медицина сприяла зростанню чисельності населення протягом всієї історії.

На земній кулі існує більш ніж 300 видів різних напрямків медичних практик у різних народів, серед яких китайська медицина стає все більш популярною. Ефективність китайської медицини показує те, що все більше людей в усьому світі вивчають її.

Перш за все, китайська медицина представляє собою набір практичних навичок, спрямованих на величезний спектр захворювань, починаючи від звичайної простуди і закінчуючи більш серйозними захворюваннями, такими як пухлини та хвороби серця. Чисельні китайці використовують ці навички у повсякденному житті.

Хе Юмінь, професор з Інституту традиційної китайської медицини в Шанхаї, сказав: «Ось взяти, наприклад, рак підшлункової залози. Згідно з міжнародними прогнозами, пацієнти з таким діагнозом живуть від 4 до 6 місяців. Однак 20 з більш ніж 100 пацієнтів, тут, у Шанхаї, які пройшли курс нашого лікування, жили від 3 до 5 років. Більшість із них були не в змозі пройти погодитися на операцію або хіміотерапію та променеву терапію».

Іронічна народна приказка каже: «Люди, які лікуються у західній медицині, зазвичай вмирають, знаючи точну причину; люди, які лікуються в китайській медицині, як правило, живуть, не знаючи точно, чому».

Західна медицина зосереджена на усуненні симптомів за допомогою прямих методів: «вилікувати голову, якщо болить голова, вилікувати ногу, якщо болить нога». Однак китайська медицина робить упор на діалектичному аналізі людського організму, розглядаючи його в цілому, як набір взаємопов'язаних і взаємозалежних систем. Таким чином, цілісний підхід, властивий китайській медицині, показує великий потенціал у лікуванні більш складних захворювань, таких як рак, СНІД і хвороба Альцгеймера.

Всесвітня організація охорони здоров'я визначає синдром хронічної втоми як стан між здоров'ям і хворобою, коли всі необхідні фізичні і хімічні показники тесту негативні, але людина відчуває всі види дискомфорту і навіть біль. Західна медицина тут безсила, маючи справу з синдромом хронічної втоми. У той час як китайська медицина благополучно справляється з ним шляхом вивчення всього тіла і роблячи похідний аналіз симптомів.

Звичайна західна медицина не визнає існування меридіанів або енергетичних каналів у тілі людини, оскільки анатомія не може це довести. За допомогою спеціальної камери, що використовувалася у фотографії Кирліана в 1939 році, де немає плівки або емульсії, можна побачити зображення «біологічної плазми тіла», одержувані за допомогою спалаху світла між електродами. Такий знімок був зроблений групою вчених Кіровського державного університету. На ньому зафіксовано багато яскраво освітлених місць по всьому тілу, які збігаються з меридіанами, або акупунктурними точками.

Прихильники західної медицини дотримуються принципу «побачу - повірю». Китайська медицина слідує принципу Інь і Ян і філософії взаємного породження і взаємного знищення. Китайська медицина вірить в існування енергетичних каналів і акупунктурних точок, хоча хоча їх не видно людськими очима.

Крім того, китайська традиція вважає, що будь-яке питання в цьому Всесвіті має свою фізичну і духовну сторони. Обидві сторони працюють разом, формуючи повну єдність.

Наприклад, коли хтось застудився, західна медицина каже, що це через вірусну інфекцію, а китайська медицина говорить, що це через дисбаланс Інь і Ян у результаті блокування енергетичних каналів. Західна медицина подібна воїнам у комп'ютерній грі, що борються з вірусами на передовій. Китайська медицина подібна людині, яка перебуває за сценою і вбиває вірус невидимою рукою.

Автентичність китайської медицини сягає своїм корінням в богонатхненну китайську культуру. Як це не сумно визнати, сутність китайської медицини була втрачена. Зараз передаються лише рецепти або вказівки. У Китаї студенти китайської медицини навчаються західної, але не вивчають сутність і основи своєї культури.