ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Історія Китаю (2): Богиня Нюй Ва — творець людей

Велика Епоха
Згідно з найпоширенішою давньою легендою китайської міфології, людські істоти були створені богинею Нюй Ва, і китайський народ є її нащадками.

Богиня Нюй Ва, яка створила людину. Ілюстрація: С. М. Янг/The Epoch Times
Богиня Нюй Ва, яка створила людину. Ілюстрація: С. М. Янг/The Epoch Times
За китайською міфологією, перші люди, створені богинею Нюй Ва з бруду, були як маріонетки: без життя, думок і руху. Богині вони не сподобалися, і вона вдихнула своє чарівне дихання у людей. Відтоді у людей з'явилася душа. Таким чином, вони були перетворені в живих людських істот.

Але у цих людських істот була відсутня мудрість і витривалість до зовнішніх змін. Вони не знали, як контролювати свої емоції і не мали повного уявлення про події в навколишньому середовищі. У них не було логіки та ідеології, і люди були дуже вразливі до смерті, говорить китайська міфологія. Коли одна група людей вмирала, Нюй Ва повинна була створювати іншу. Ця робота була стомлюючою і нескінченною.

Богиня Нюй Ва дала деяку мудрість людині і створила для неї музичні інструменти. З музикою, піснями і танцями люди розвивалися. Людські істоти могли висловлювати свої почуття співом і танцями. Відтоді, говорить китайська міфологія, у людей з'явилася культура, яка упорядкувала і збагатила їх життя.

Для того щоб вирішити проблему створення нової групи людей для життя на землі після смерті попередньої групи, Нюй Ва створила шлюб, щоб чоловіки і жінки жили разом і породжували потомство.

Поступово люди прийшли до розуміння того, як себе вести і як ставитися до подій у навколишньому середовищі. Людська історія, культура та інші сфери поступово розвивалися. Життя збагачувалося і наповнювалося сенсом, переходячи від дикого до цивілізованого, говорить китайська міфологія.

На Заході існує схожа історія: про Адама і Єву. Між китайською міфологією і біблійним сказанням є схожість: людські істоти були створені Богом.