• Стародавні міста під водою. Фото

  • Вівторок, 12 квітня 2011 року
Два стародавніх міста, яким понад тисячу років, були затоплені 50 років тому під час будівництва гідроелектростанції. Вони все ще добре збереглися і тепер влада хоче використовувати їх для туристичного бізнесу.

Це міста Суйань і Чуньань, що спочивають на дні штучного озера Цяньдаоху (Озеро тисячі островів) у китайській провінції Чжецзян, неподалік від міста Ханчжоу.

Місто Суйань почало будуватися в 208 році за часів династії Східна Хань (25 - 220 рр. н.е.). У той час, як перші згадки про місто Чуньань датуються 621 роком, за часів правління династії Тан (618 - 907 рр. н.е.).

У 1959 році уряд почав в цьому районі будівництво ГЕС. У рамках проекту було переселено 290 тисяч місцевих жителів. Після цього дамбою перекрили течію на річці Сіньань і вода за одну ніч затопила два стародавні міста, а також 27 сіл і понад 20 тис. га родючої орної землі, утворивши озеро Цяньдаоху.

«Мені тоді було 24 роки. Я відмінно все пам'ятаю. Місто, в якому жили мої предки, зникло під водою за одну ніч», - розповідає 76-річний колишній мешканець околиць стародавнього міста на прізвище Юй.

Руїни стародавніх міст Суйань і Чуньань були виявлені в 2005 році на глибині близько 25 метрів. Вони чудово збереглися. Їх будівлі, стіни, пагоди демонструють вишукану майстерність стародавніх зодчих.

26 лютого журнал «Державна географія Китаю» вперше опублікував фотографії цих двох стародавніх міст, зроблених археологами під водою.

Зараз місцева влада вирішує, як можна використати знахідку в комерційних цілях. Були пропозиції організувати екскурсії з аквалангами, спустити воду, щоб деякі частини будівель було видно на поверхні, побудувати поруч аналогічні міста і водити туди туристів і так далі. Але всі ці пропозиції були відхилені.

Наразі чиновники зупинилися на будівництві так званого «мосту Архімеда» - плавучого тунелю під водою.

 
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...