• Червоний пакет, що приносить щастя і мир

  • Четвер, 3 лютого 2011 року

Подарунок у червоному пакеті, подарований старшими дітям на Новий рік, - це, мабуть, найщасливіший момент для дітей. Але чи знаєте ви походження цієї традиції? Про це є чудова історія.

Як свідчить легенда, жив-був страшний демон на ім’я Сунь. Щороку напередодні Нового року демон приходив і тричі торкався голови сплячої дитини. Дитина від страху починала голосно плакати, а потім у неї починався головний біль, лихоманка і невиразне белькотання. Коли ці симптоми проходили, дитина ставала дурною. Оскільки страшний демон Сунь приходив шкодити дітям, то дорослі залишали ввімкненим світло і залишалися вдома напередодні Нового року, щоб уберегтися від демона. Таке походження сучасного неспання в ніч на Новий рік.

У місті Цзясин жила сім'я Гуань. У цієї немолодий пари пізно з'явився син, тому вони дбайливо його плекали. У переддень Нового року, побоюючись, що демон Сунь прийде до їх сина, вони не давали йому спати, натомість давши йому погратися вісім монет. Дитина завертала монети в червоний папір, відкривала пакет, а потім розгортала його, поки так не втомилася, що заснула, а вісім монет, загорнуті в червоний папір, залишилися лежати поруч з нею біля подушки. Пара сіла на ліжку дитини, щоб охороняти її.

Опівночі порив холодного вітру відкрив двері й загасив світло. Як тільки демон простягнув руку, щоб торкнутися голови дитини, з червоного пакету розсипалися пучки срібних вогнів. Демон злякався і швидко втік. У перший день Нового року пара розповіла про те, що трапилося, всім своїм сусідам. Всі вони стали робити те ж саме. З цього моменту діти живі та здорові. Виявилося, що вісім монет були Вісьмома Безсмертними, які таємно прийшли захистити дитину. Тому люди назвали ці гроші "грошима щастя на Новий рік".

Зі зміною суспільства і втратою традиційної культури, "гроші щастя" у червоному пакеті втратили свій первісний смисл, який вони мали в материковому Китаї. Багато дітей змагаються в тому, хто отримає більше грошей на Новий рік. Їм вже не подобається, якщо хтось дає їм менше грошей. Сума грошей у червоному пакеті багато разів подвоювалася. Червоний пакет не тільки більше не може запобігти злу, але ще й заохочує жадібність дітей.

Будемо сподіватися, що одного разу гроші щастя в червоному пакеті знову принесуть дітям мир і вдачу.

Ю Сінь. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...