• Торгівля людьми процвітає в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 26 січня 2011 року

Через політичні та соціальні причини у Китаї процвітає торгівля людьми. Тільки за останні два роки було знайдено близько 10 тис. викрадених дітей і більше 17 тис. жінок. Нерідко цей нелегальний бізнес прикривають самі чиновники.

Видання «Гуанчжоу Жибао» повідомило про мешканку міста Ліньі провінції Шаньдун на прізвище Лі. Починаючи з 2005 року, коли їй було всього 16 років, вона народила вже третю дитину. Двох попередніх своїх дітей вона разом зі своїм другом продала за 16 тис. юанів ($ 2,2 тис.) і 43 тис. юанів ($ 6,1 тис.). Нещодавно їх обох засудили до п'яти і семи років ув'язнення відповідно.

Але крім тих, хто продає своїх дітей за власним бажанням, у Китаї також дуже поширено викрадання людей з метою продажу. За офіційною статистикою влади, в період з 2009 року по 2010 рік, у Китайській Народній Республіці було розкрито 9165 випадків викрадення та торгівлі жінками і 5900 випадків викрадення та торгівлі дітьми. За цей же період було звільнено 9388 проданих дітей та 17746 жінок; було також викрито 3573 злочинні угруповання, які займалися торгівлею людьми; під варту у зв'язку з цим було взято 22511 чоловік.

Якщо врахувати, що рівень розкриття подібних справ у Китаї дуже низький, а також, що щорічно в Китаї пропадають сотні і навіть тисячі дітей, то можна уявити масштаби того, що відбувається.

Причин цього явища багато. Починаючи від політики обмеження народжуваності, через яку в деяких сім'ях немає бажаного хлопчика-спадкоємця, а в інших народжуються «зайві» діти, до крайнього ступеня бідності і бажанні заробити будь-якими способами і до падаючого зі стрімкою швидкістю рівня моральності населення.

Але крім цього, торгівля людьми - це також і прибутковий бізнес, в якому часто замішані чиновники.

Кореспондент телеканалу провінції Хенань розповів, що один з батьків знайшов свою зниклу дитину на цегельному заводі, куди той був проданий у якості рабської сили. Він також знайшов там іншого зниклого хлопчика зі свого міста й захотів забрати його додому. Місцеві поліцейські сказали йому, що завод витратив сотні юанів на купівлю дитини, і заявили: «Ви знайшли свого сина, а решту залиште в спокої».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...