• Від побічних дій ліків щороку вмирає 200 тисяч китайців

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 січня 2011 року
За даними Медичної асоціації Китайської Народної Республіки,  від побічних дій ліків щороку вмирає 200 тисяч китайських громадян. 40 % із них помирають від зловживання антибіотиками.
 
Нині антибіотики приймають 70% пацієнтів китайських лікарень, із них близько 80 % зловживають цими препаратами. За ступенем цієї проблеми КНР займає одне з перших місць у світі.

Один з керівників філії Медичної асоціації Ян Чжиінь у своїй статті в газеті «Здоров'я» повідомив, що з 15 видів лікарських препаратів, які найбільше вживаються і продаються у Китаї, 10 є антибіотиками. У середньому на людину на рік припадає 138 грам цих ліків. У США цей показник становить лише 13 грам.

Ян також надав неповну статистику, згідно з якою кожен рік серед більше 50 млн чоловік, що проходять стаціонарне лікування, близько 2,5 млн. захворюють від надмірного вживання ліків.

У статті також сказано, що з 10 млн. глухонімих дітей у всьому Китаї, від 60% до 80% страждають цим захворюванням через ліки. Рівень смертності від  стійких до лікарських препаратів бактерій серед інфекційних хворих, які лікуються в лікарнях становить 11,7%, від інших хвороб - 5,4%.

Ян вказує на те, що ці показники вже вивели Китай на одну з перших позицій у світі за рівнем зловживання антибіотиками.

Він підкреслює, що надмірне вживання цих ліків призводить до того, що у мікробів безперервно підвищується несприйнятливість до ліків. Тому останнім часом з'явилося безліч «над мікробів», які не бояться антибіотиків.

Фахівець також зазначив, що для створення нових антибіотиків необхідно близько 10 років, водночас нові покоління несприйнятливих до ліків мікробів з'являються всього через пару років. Швидкість розробки антибіотиків значно відстає від швидкості появи несприйнятливих до ліків мікробів, говориться в статті.

Крім зловживання ліками у Китаї також існує серйозна проблема якості медикаментів. Кілька місяців тому кілька китайських ЗМІ повідомили, що в країні існує лише 12 легальних Інтернет-аптек. При цьому в мережі Інтернет налічується більше десяти тисяч аптек, ціни на ліки в яких значно нижче офіційних.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...