• Культурна революція все ще триває в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 25 січня 2011 року
Здавалося б, вже давно пройшли ті часи, коли під керівництвом Мао браві «червоні охоронці» (хунвейбіни) знищували спадщину великої китайської нації. Проте в країні править все та ж партія, хіба може бути, щоб її принципи та ідеали повністю змінилися? Тому «Культурна революція» в країні триває надалі, але в іншій формі.

Як повідомляє видання «Вечірній Пекін», під час «Культурної революції» було знищено понад 150 великих пам'яток культури.

У Китаї налічується більше чотирьох тисяч стародавніх селищ, що зберегли свій традиційний стиль. Проте, нині ці селища зникають зі швидкістю майже по одному на місяць. Численні інші активно переробляються під потреби туристів, забудовуються готелями, ресторанами та іншими розважальними закладами.

Пекін є одним з найбільш значущих історичних місць. Він був закладений в 1057 році до нашої ери, і потім добудовувався за династій Юань, Мін і Цін. Це місто цілком можна було б назвати великим культурним надбанням і гордістю китайської нації. Однак в останні роки влада прискореними темпами забудовує столицю сучасними будівлями і спорудами. Величного давнього міста вже  немає.

Комуністична партія, яка свого часу провела масштабне «чищення» культурної спадщини країни, назвавши її «пережитками феодального минулого», перетворила вцілілі пам'ятки культури в інструменти вибивання грошей з іноземних туристів.

Сайт «Гайбан» повідомляє, що в результаті недавньої перевірки Державне управління культурної спадщини виявило, що 23 600 зареєстрованих у них пам'яток матеріальної культури зникли.

Один із активістів з захисту та збереження пам'яток духовної культури Китаю сказав, що за останні 20 років у країні було знищено набагато більше культурної спадщини, ніж під час «Культурної революції». За його даними, в наразі вже не існує 30 995 зареєстрованих в 1982 році пам'яток старовини, пише видання «Сіньцзіюань».

Як сказав голова Китайського народного суспільства літератури і мистецтва Фен Цзіцай: «Економіка будь-якого району може процвітати або перебувати в занепаді, і тільки культура повинна бути вічним незмінним козирем у руках нації».

Крім пам'яток матеріальної культури, в Китаї також поступово знищується традиційна культура і в серцях людей, які сприймають атеїстичну партійну культуру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...