ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Теракотова армія першого імператора Китаю

Велика Епоха
Понад 2200 років підземна теракотова армія охороняє прах першого китайського імператора Цінь Ши-Хуанді. За ці століття чисельні глиняні воїни розвалилися на частини, але гробниця їх повелителя не зворушена дотепер.

Теракотова армія першого імператора Китаю. Фото: The Epoch Times
Теракотова армія першого імператора Китаю. Фото: The Epoch Times
Одного разу китайський селянин Ян Жифа копав у дворі колодязь. Раптом лопата вперлася у щось тверде. Він витягнув знахідку із землі, зішкріб бруд і занімів від жаху. Він тримав у руках глиняну чоловічу голову, а на нього дивилися очі.

У 1974 році, у стародавній столиці Китаю місті Сіан, що розташоване в 990 кілометрах від Пекіна, була знайдена сенсаційна археологічна знахідка минулого століття. Вчені дослідили знахідку і виявили, що голові з теракоти 2200 років, і це голова солдата. Таких фігур теракотової армії під землею виявилося досить багато.

З усіх боків, де б не копнули археологи лопатою, вони знаходили теракотових солдатів. Всюди - одні солдати. Пліч-о-пліч, розміщена в колони стоїть глиняне військо під землею, охороняючи гробницю. На площі, що дорівнює трьом футбольним полям, знайшли близько 9000 вояків. Це ціла бойова армія зі зброєю, колесницями й кіньми. Вага кожного солдата приблизно дорінює 135 кілограмів, а вага коня близько 200.

[image error]

Теракотова армія охороняла гробницю першого китайського імператора Цінь Ши-Хуанді. Він правив у Китаї з 221 по 210 рік до нашої ери, наводячи страх на підданих. Грозного імператора боялися всі, а він нікого, крім смерті. Цінь Ши-Хуанді міг виконати будь-які свої бажання, крім самого заповітного - безсмертя. Він рано зрозумів, що всі у цей світ приходять ні з чим і залишають його ні з чим, жити вічно йому не під силу. Цинь Ши-Хуанді цінував багатство і владу, абсолютно не звертаючи уваги на свою духовну сторону. Доброти, терпіння і благородства йому явно бракувало.

Швидше за все, щоб увічнити себе, він звелів побудувати для себе усипальницю, якої не було у жодного правителя. Гробниця виявилася містом мертвих, збудованим на площі 56 кілометрів. А охороняти його повинна була величезна теракотова армія. Обличчя воїнів суворі і безрадісні, ймовірно, такими й були піддані першого китайського імператора, який деспотично правив і за найменший непослух міг відправити на страту.

Воїнів, що збереглися цілком, майже не залишилося. Тиск шару землі зіграв свою руйнівну роль. Більшість фігур виявилося розбито на черепки. Цікаво, що кожен теракотовий воїн не схожий один на одного. Обличчя були виліплені стародавніми скульптурами вручну, а інші частини тіла відливалися за допомогою форм. Як тільки яскраво розфарбовані солдати виявлялися на світлі, фарба опадала. Вчені старанно загортали кожен знайдений черепок в тканину із закріплювачем. Ще одна небезпека загрожувала теракотовому війську - всі фігури були вражені грибком. Вчені шукали спосіб збереження солдатів імператора.

Місто Сіан став великим туристичним центром. Щорічно його відвідують 25 мільйонів китайських і 800 тисяч іноземних туристів. Для захисту від негоди, а також для зручності розкопок над теракотовим військом спорудили три великих павільйони.

Згідно з історичними записами, Цінь Ши-Хуанді помер у віці 49 років. А де ж знаходиться його могила? У китайських літописах описується, що це має бути споруда небаченої краси, що нагадує всю імперію в мініатюрі. Там є навіть річки й океани з ртуті. За припущеннями археологів, вхід до гробниці знаходиться десь у центрі бойової армії. Але не виключено, що теракотова армія охороняє фальшиву гробницю, побудовану хитрим імператором для обману злих духів. Можливо, могила розташована в іншому місці. Гробниця Цінь Ши-Хуанді зберігається понад двох тисяч років. Багатотисячне глиняне військо розсипалося, але не зрадило імператора.

#img_gallery#