• Гуртожитки Шанхаю

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 25 жовтня 2010 року
У жодному рекламному проспекті про Шанхай не знайти фотографій і описів цих цікавих будинків - класичних китайських гуртожитків.

Вони були побудовані в 20-30-х роках і за формою нагадують гладіаторські арени. Тобто це невисокі будівлі у формі квадрата з широким простором усередині. Увечері, коли всі збираються вдома, через велику щільність мешканців і специфіки спілкування китайців, шум там нічим не поступається гулу глядачів в амфітеатрі.

Один із таких гуртожитків розташований на вулиці Лунчан. Він складається з п'яти поверхів і проживає в ньому близько 250 родин. На кожному поверсі довгі коридори, які з'єднують всю будівлю. Оскільки кімнатки дуже маленькі, багато хто робить прибудови прямо в коридорі, розширюючи свою житлоплощу.

Численні домашні справи, наприклад ручне прання, приготування їжі і т.д. робляться в коридорі чи на подвір'ї. Шум стоїть такий, що розмовляти треба голосніше, ніж зазвичай, щоб бути почутим своїм співрозмовником.

Разом із нетрями Шанхаю ці гуртожитки створюють неповторний контраст одному з найбільш економічно розвинених і відомих за кордоном міст Китаю.
 
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...