• Роман «Подорож на Захід»

  • Анотація
  • Вівторок, 25 жовтня 2011 року

Написаний У Чен-Енем (роки життя 1500-1582) близько 1570 р. роман «Подорож на Захід» став початком жанру фантастичної або героїко-фантастичної епопеї. Оповідання про пригоди Сунь Укуна - царя мавп - стало одним з найулюбленіших у Китаї й одним з найвідоміших за кордоном. 

Роман У Чен-Еня «Подорож на Захід» ґрунтується на народних легендах про подорож ченця Сюань Цзана в Індію (VII ст.). Поступово сюжет доповнювався додатковими подробицями, стаючи усе більше схожим на чарівну казку - з'являлися додаткові сюжети, не пов'язані з основною темою та нові персонажі. У ченця з'являються «чарівні помічники» - цар мавп Сунь Укун, засланий на Землю за влаштований їм переполох у Небесному палаці, і свиня Чжу Ба Цзе, що також вислана з небес за провини. Сунь Укун - персонаж героїчний, Чжу Ба Цзе - комічний. Разом із ченцем Сюань Цзаном вони утворюють дуже цікаву групу, які доволі по різному реагують на дійсність.

У романі У Чен-Еня слідом за народними легендами персонаж Сунь Укун виходить на передній план, саме він перемагає ворогів, поки чернець Сюань Цзан міркує про загальну чесноту й непротивлення злу. Саме Сунь Укун став одним з найулюбленіших героїв китайської літератури, символом життєвої сили й бунтарства.

Роман трактується і як буддійське наставляння, і як символічне відбиття народної боротьби, і як чарівна казка, і як роман про пошуки істини. Так чи інакше, роман є знаковим для китайської літератури й культури в цілому. 

(Пер. рос. з китайськ. А. Рогачова). М., Держлітвидат, 1959 р. За гіперпосиланням читайте роман У Чен-Еня «Подорож на Захід» 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...