• Історія Китаю (1): Паньгу — творець Усесвіту

  • Четвер, 7 квітня 2011 року
Стародавня п'ятитисячолітня традиційна культура Китаю багата цікавими та вражаючими міфами. Китайська міфологія розповідає нам про походження Всесвіту, людини, культурної творчості і про міжплемінні війни. Як була створена Земля? Є міф про те, як Паньгу створив Усесвіт.

Відповідно до китайської міфології, задовго до свого створення Всесвіт перебував в хаотичному стані і виглядав як велике яйце, з якого народився Паньгу. Паньгу спав у цьому великому яйці протягом вісімнадцяти тисяч років. Коли він прокинувся, всередині яйця було темно. Паньгу витягнув руки і ноги, і яйце розкололося. Світла і ясна "ци" - Ян - піднялася вгору і стала блакитним Небом. Важка і тверда "ци" - Інь - опустилася і стала Землею. Відтоді у Всесвіті з'явилися Небо і Земля.

Паньгу встав між Небом і Землею, говорить китайська міфологія. Відтепер день у день Небо ставало вище, а Земля - нижче і товщіше. Це відбувалося тому, що Паньгу ріс усе вище й вище. Минуло ще вісімнадцять тисяч років, і Небу вже нікуди було рости, а Землі - опускатися. Паньгу став гігантом, що стояв на Землі і  підтримував Небо, щоб Усесвіт не повернувся у попередній хаотичний стан.

Однак Паньгу був тільки єдиною людиною між Небом і Землею. У китайській міфології людина була невіддільна від природи. Його настрій міг змінювати світ. Коли Паньгу був задоволений - Небо було безхмарним, а коли він сердився - погода ставала похмурою. Його крик приносить дощі, а від подиху дме сильний вітер. Він моргне - і Небо осяє блискавка, його хропіння приносить грім і гуркіт.

Минуло багато-багато років. Небо стало дуже високим, а Земля - дуже щільною. Паньгу виконав свою місію, і його тіло було перетворено в Сонце, Місяць, зірки, гори, річки, рослинність ... Вся природа - це Паньгу. Таким чином, він самовіддано присвятив усе своє тіло майбутньому людству.

Найбільш поширений китайський міф розповідає нам, що китайці були створені  богинею Нюй Ва і всі є її нащадками.

 
Щоб дізнатися про цей міф з китайської міфології, почекайте нашу наступну історію.
Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...