ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Творчий колектив Shen Yun виграв суд у справі проти влади Гонконгу

Велика Епоха
Суд вищої інстанції Гонконгу 9 березня ухвалив скасувати рішення імміграційного управління про відмову у видачі віз шістьом співробітникам творчого колективу Shen Yun Performing Arts. Візи не були видані під тиском режиму КНР.

Представник організаторів концертів Shen Yun в Гонконгу Цзянь Хунчжан тримає постанову суду, якою задоволено вимоги творчого колективу. Фото: The Epoch Times
Представник організаторів концертів Shen Yun в Гонконгу Цзянь Хунчжан тримає постанову суду, якою задоволено вимоги творчого колективу. Фото: The Epoch Times
Сім виступів Shen Yun, запланованих на 27 - 31 січня минулого року не відбулися, тому що шестеро співробітників, без яких неможлива технічна підтримка концерту, не отримали віз у Гонконг. Влада пояснила, що таких робітників можна найняти у Гонконзі.

У рішенні суду вищої інстанції Гонконгу, виданому на 41 сторінці, зокрема, говориться, що при видачі віз у даному випадку чиновники повинні були прийняти до уваги дві обставини: 1. Заходи культурного обміну мають явну цінність для суспільства; 2. У даному випадку люди, які звернулися за візою, відрізняються від громадян, які хочуть приїхати до Гонконгу для роботи, оскільки є частиною творчого колективу, який приїжджає з гастролями, тому їх треба розглядати, як частину одного цілого.

У своєму висновку суд також висловив засудження дій імміграційного управління за те, що вони не звернули уваги на ці моменти, а також на те, що співробітники, яким було відмовлено у видачі візи, мають спеціальні навички, які неможливо придбати за короткий час.

Приймаючи будь-яке рішення, начальник імміграційного управління, як і всі інші чиновники, повинен поступати відповідно до закону, його рішення не можуть бути не справедливими і довільними, підкреслюється у висновку суду.

Судовий розгляд по даній справі тривав майже рік. Цзянь Хунчжан, представник гонконзького відділення The Epoch Times, яке є одним з організаторів концертів Shen Yun, висловив подяку суду Гонконгу за прийняття справедливого рішення, незважаючи на тиск і перешкоди.

Він також закликав владу Гонконгу винести урок з цього інциденту, відшкодувати завдані збитки та більше не піддаватися контролю комуністичного уряду КНР, а також посприяти майбутньому приїзду трупи Shen Yun у Гонконг.

В останні роки відбулося багато випадків відмови у в'їзді до Гонконгу людям, яких не вітає комуністична партія Китаю. Причому відбувається це в порушення законодавства Гонконгу.

Чжу Ваньчі, адвокат-правозахисник з Тайваню, яка представляє інтереси послідовників Фалуньгун, яких не пустили в Гонконг, засудила уряд Гонконгу.

«У Гонконгу влада давно вже не дотримується режиму "одна країна - дві системи", вони часто відверто покривають закулісні дії компартії КНР і навіть брешуть заради неї, допомагаючи їй грубо порушувати права людини. Гонконгські суди часто бояться зв'язуватися зі справами, що стосуються міграційної політики, тому міграційні служби сміливо приймають незаконні рішення, відмовляючи людям у в'їзді і навіть грубо депортують їх. За останні 10 років відбулося безліч таких випадків. За всіма ними стоїть режим КНР», - говорить адвокат.