• Китайці бояться вживати вітчизняні молочні продукти

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 березня 2011 року
За результатами недавно проведеного у Китаї опитування, близько 70% респондентів сказали, що не хочуть купувати молочну продукцію вітчизняного китайського виробництва.

Соцопитування було проведено сайтом «Щотижневий звіт про якість», який знаходиться у відомстві китайського центрального телебачення CCTV.

Численні жителі материкового Китаю буквально розкуповують дитячі молочні суміші у Гонконгу і Макао, стимулюючи дефіцит і зростання цін на цю продукцію.

У 2008 році в Китаї вибухнув гучний «молочний скандал». З'ясувалося, що майже всі китайські великі молочні компанії додавали у свою продукцію хімічну речовину меламін через яку діти масово хворіли кам'яно-нирковою хворобою. Відтоді, незважаючи на численні запевнення влади в посиленні контролю, в різних районах країни все ще періодично виявляється небезпечна для здоров'я молочна продукція.

У результаті цього люди повністю втратили надію на здатність уряду вирішити проблему і намагаються купувати більш дорогі імпортні молочні суміші.

Голова Асоціації молочної промисловості Китаю Сун Кунча повідомив, що в 2010 році в країні виробництво дитячих молочних сумішей скоротилося приблизно на 12% – 13%, що пов'язано зі зниженням попиту на них, пише китайське видання «Південне місто».

Лі Тун, господиня спеціалізованого магазину з продажу дитячого харчування в Пекіні розповіла, що останнім часом вони значно збільшили асортимент імпортної молочної продукції до більше 30 фірм, які становлять близько 70% продажу цього виду продукції в їх магазині.

Занепокоєння з приводу якості молочних продуктів у китайців викликає також і ставлення влади до цієї проблеми.

Китайським кореспондентам заборонено висвітлювати подробиці молочних скандалів, що періодично спалахують у країні. Спроби батьків постраждалих дітей, яких за офіційними даними більше 30 тисяч, домогтися судових розглядів і виплат їм компенсацій постійно жорстко присікаються владою. Деяких з них заарештовують і саджають до в'язниці за «порушення громадського порядку».

Незважаючи на те, що влада заарештувала і навіть страчувала кількох людей, причетних до виробництва проблемних молочних сумішей, головних винуватців суди навіть не торкнулися. Чиновники захищають великі молочні компанії, намагаючись зберегти їх репутацію, оскільки мають від них особисту вигоду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...