• Історія однієї китайської сім'ї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 15 лютого 2011 року

Ця розповідь про родину, двоє членів якої померли, а один збожеволів від тортур в ув'язненні. «Провина» цих людей полягала лише в тому, що вони займалися традиційною духовною практикою Фалуньгун, яку комуністична влада оголосила поза законом.

28 січня Пень Янь, подолавши довгий шлях, приїхала з Сіньцзяну до міста Ухань провінції Хубей. Вона прийшла до місцевого Офісу 610* в районі Учан, щоб дізнатися про свого брата Пень Ляна, якого затримали місяць тому за практику Фалуньгун.

Як розповіла Пень Янь, співробітник Офісу повідомив, що управління громадської безпеки вже видало ордер на арешт Ляна і його перевели в центр ув'язнення.

Засмутившись, вона звинуватила їх установу у незаконних діях. На окрик співробітника прийшли три охоронці, яким він наказав випровадити жінку, запам'ятати її і більше не впускати. При цьому він відмовився повідомити, в який центр ув'язнення перевели її брата.

Практикою Фалуньгун займається вся їхня родина з п'яти чоловік. Протягом більше десяти років репресій усі вони неодноразово піддавалися арештам, обшукам, затриманням, ув'язненням та тортурам.

9 січня 2001 р. поліцейські центру ув'язнення міста Ухань дуже побили Пень Міня, молодшого брата Пень Янь. Від ударів у нього були роздроблені кілька хребців, а також сильно постраждали кістки рук і ніг. Його повністю паралізувало, і незабаром він помер у лікарні.

Через 22 дні після цього Лі Іньсюй, матір сім’ї, забрали у клас «промивання мізків»**, де вона також померла від побоїв. Влада використала її смерть, щоб звести наклеп на Фалуньгун. По центральному телебаченню повідомили, що вона померла через те, що «відмовилася від лікування» і в неї «раптово трапився крововилив у мозок». Режим часто використовує подібні трюки з метою викликати у людей ненависть до цієї духовної практики.

Батька сімейства Пень Вейшен арештовували п'ять разів, вісім разів запроторювали у класи «промивання мізків» і двічі у виправний табір. Під час останнього ув'язнення у таборі він не витримав катувань і помутнів розумом.

Пен Лян також неодноразово арештовували. Тричі у 2001, 2002 і 2008 роках через катування та побиття він був на межі смерті. Одного разу лікарі ледве врятували його в реанімації.

Сама ж Пен Янь за практику Фалуньгун була засуджена на три роки ув’язнення, під час якого її так само катували. Двічі її прив'язували до так званого «ліжка мерця», на якому вона провела 39 днів.

Згідно з даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, у липні 2001 року на Чжао Чжифей, колишнього заступника начальника управління громадської безпеки провінції Хубей, під час його візиту до США був поданий судовий позов зі звинуваченням його у причетності до смерті Пень Міня і Лі Іньсюй. Йому зачитали звинувачення і вручили повістку до суду, але він поспішив виїхати до Китаю, уникнувши таким чином судового розгляду. Пізніше на нього також подали до суду прихильники Фалуньгун з Німеччини.

Довідка:

* «Офіс 610» – організація, яку названо за датою її створення – 10 червня 1999 р., працює виключно для переслідування Фалуньгун. Вона підкоряється безпосередньо Центральному партійному керівництву. Повноваження «Офісу 610» перевищують усі закони Китаю, а її відділення розташовані у всіх великих і малих містах, повітах, селищах і селах. 

** «Клас промивання мозку» - державна структура в КНР, створена для проведення психологічної обробки людини з метою змінити його думки та світогляд, які комуністичний уряд вважає «неправильними». Для досягнення цієї мети використовуються агітаційні відео та аудіо матеріали, а також спеціальна література, яку змушують вчити напам'ять. Також використовуються бесіди з «фахівцями». В останні роки ці «класи» використовуються в основному для так званого «перетворення» послідовників Фалуньгун, при цьому до останніх нерідко застосовують побиття та тортури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...