• Діти й онуки китайських високопосадавців, як правило, емігранти

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 2 березня 2011 року
Чергове повідомлення про те, що практично всі діти і онуки чиновників Китайської Народної Республіки рівня вище міністерств мають або вид на проживання, або громадянство США, сколихнуло китайський Інтернет. Партійні цензори видаляють ці повідомлення, а люди пишуть, що самі чиновники не вважають Китай країною сприятливою для життя.

Як повідомляє радіо «Вільна Азія», 8 лютого на великому сайті КНР Sina.com з'явилося повідомлення про те, що згідно зі статистикою США, 74,5% дітей китайських чиновників рівня міністерств і вище, включаючи і тих що вийшли на пенсію, а також 91% їх третього покоління мають вид на проживання або ж громадянство США.

Це повідомлення було швидко видалено, але до цього його підхопили і стали широко розповсюджувати китайські блогери, оскільки ця тема в Китаї останнім часом стає все більш актуальною. У китайських громадян викликає занепокоєння те, що чиновники і багаті люди намагаються влаштувати свої родини за кордоном, а самі залишаються в Китаї просто, щоб продовжувати заробляти гроші.

«Всі знають, що Китай це не місце для життя, тому й тікають за кордон. Ніхто не хоче проводити реформи і щось реально поліпшити, щоб ми нарешті могли підняти голову і пишатися своєю країною», - пише китайський блогер Leehom Dark.

У цьому році дана тема була знову піднята серед китайських громадян після того, як влада Китаю з метою ідеологічної підготовки візиту до США Ху Цзіньтао в кінці січня, запустили в Штатах відеоролик пропагуючий образ країни. Виявилося, що дуже багато відомих у Китаї особистостей задіяних у цьому ролику  мають громадянство інших держав, або вид на проживання в останніх, і давно не живуть в Китаї.

Цзінь Чжун, головний редактор гонконзького журналу «Кайфан» вважає, що таким чином ці люди готують собі дорогу до відступу.

«Вони залишають собі шлях до відступу в разі, якщо в Китаї відбудуться які-небудь істотні зміни або ж якщо їх корупційні справи будуть розкриті. Для них це як гарантія, якщо щось трапиться, то відразу можна буде втекти за кордон», - говорить Цзінь.

Багато хто також вважають, що китайські чиновники відправляють своїх дітей жити за кордон, щоб потім зручно переказувати за кордон свої нетрудові доходи.

Чжао Сяоцзен, професор Інституту менеджменту при Пекінському університеті науки і техніки написав статтю «91% багатіїв континентального Китаю, майновий стан яких перевищує 100 млн юанів ($ 14 млн) є дітьми і родичами чиновників».

У статті професор пише, що на кінець березня 2008 року в КНР було 3220 чоловік, особистий статок яких у країні (не включаючи майна та коштів за кордоном) складав більше 100 млн. юанів. Із них 2932 людини є дітьми високих чиновників із загальним статком у 2,045 трлн юанів ($ 292 млрд).

Ці капітали в основному отримані незаконним шляхом з допомогою їх впливових родичів, пише професор.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...