• Розповідь бізнесмена, що став жертвою шахрайства в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 14 лютого 2011 року
Тайванський підприємець з американським громадянством Чень Ванлі, який позбувся у Китайській Народній Республіці більше мільйона доларів США, був вражений низьким рівнем моральності китайців і високим рівнем корупції в державних установах.

Зараз він покинув континентальний Китай. Його пай у компанії зі статутним фондом понад 100 млн юанів ($14,2 млн), за допомогою незаконних махінацій було передано фірмі, заснованої кількома його менеджерами, в минулому старими друзями.

Більше року Чень намагався добитися справедливості в суді, але справа  про  шахрайство так і не зрушила з місця. Причому сам він у цьому процесі зазнав побиття поліцейськими, а також 30-денного ув'язнення за сфальсифікованим звинуваченням у контрабанді.

Втративши надію на законне вирішення цієї справи, він вирішив розповісти про свої поневіряння в КНР широкій громадськості.

У 2001 році Чень приїхав у місто Чанша провінції Хунань і, вклавши 2,92 млн доларів США, разом з компаньйоном відкрив технологічну компанію «Шида». Пай Ченя в компанії становив 97,33%. Він був головою правління компанії.

У лютому 2008 року під час його від'їзду до США кілька менеджерів компанії склали фальшиве «Рішення правління», «Згода про передачу права паєутримувача» та інші документи і перевели всі права на компанію «Шиба» на ім'я своєї фірми.

Потім вони різними способами перевели в готівку десятки мільйонів юанів компанії і розділили їх між собою.

В інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times Чень сказав: «Я китайський емігрант, у мене також високе положення в партії Гоміндан (полковник управління державної безпеки). Я навіть і не міг собі уявити, що жителі материкового Китаю можуть стати такими, але цього разу я на власні очі побачив це».

У вересні 2008 року Чень подав заяву скоєння шахрайства до слідчих органів міста Чанша. Жодної відповіді не було майже цілий рік. Потім поліцейський офіцер усно сказав йому, що для порушення кримінальної справи не достатньо доказів.

Ченю нічого не залишалося, як подати до суду цивільний позов. Але й там нічого добитися не вийшло.

У період з вересня 2009 року по червень 2010 року йому вдалося зібрати численні докази у своїй справі в торгово-промисловій палаті, управлінні земельних ресурсів та інших організаціях. Він вирішив, що доказів цілком достатньо для порушення кримінальної справи про цей економічний злочин, тому відкликав свій громадянський позов.

У серпні 2010 року він подав новий позов з усіма доказами, але співробітник слідчих органів сказав, що ця справа нині розглядається за цивільним позовом, тому управління громадської безпеки не може завести кримінальну справу про  скоєння шахрайства.

Чень поїхав до суду, куди він подавав позов, і взяв письмове підтвердження про його анулювання, яке передав у поліцію. Проте дотер жодної відповіді на свою скаргу він не отримав.

«Я побачив, що ці державні структури всі знаходяться в змові. Секретар верховного суду, чиновники управління безпеки та міської влади, всі вони отримали хабара. Я просто вражений усім цим. Хабарі вирішують абсолютно все», - скаржиться підприємець.

Він також сказав, що зневажає цих чиновників, які «ганьблять Китай».

«Ми вважали Китай нашою єдиною надією і збиралися повернутися в КНР. Я навіть уявити не міг, що люди в цій країні дійшли до такого ступеня, вже стали такими. Я думаю, можливо це наслідки Культурної революції, яка знищила нашу традиційну культуру. Тепер заради грошей китайці готові зробити все, що завгодно. Зараз у Китаї навіть немає місця, куди можна було б поскаржитися», - продовжує Чень.

Кілька років тому він повернувся до КНР, у надії вкласти там гроші і почати нове життя. Але всі його райдужні мрії перетворилися на моторошний жах.

«Органи громадської безпеки беруть хабарі направо і наліво, вони можуть запросто біле перетворити на чорне і навпаки. Вони вибили мені чотири передніх зуби, а коли я подав скаргу, то ніхто не складав жодних протоколів. Пізніше вони написали протокол моїх усних свідчень і змусили мене підписатися. А потім змінили зміст і звинуватили мене у контрабанді зброї. Мене 30 днів протримали під арештом у провінції Юньнань», - говорить Чень.

«Хто б міг подумати, - продовжує він - що у відповідь на мої позови, вони самі звинуватять мене, і той суд, який відмовляв мені, заведе на мене справу. У цьому процесі було підкуплено дуже багато людей. Я просто був уражений свавіллям, яке чиниться в органах правосуддя».

Двоє з тих, які його обдурили, були його старими друзями, яких він знав більше десяти років.

За словами Ченя, його історія привернула увагу уряду Тайваню і США. Він сподівається, що тиск з боку громадськості може допомогти у його справі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...