• Лікар бідного району Китаю 28 років переправляється до хворих через річку по канату

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 28 лютого 2011 року

Сільський лікар з бідного повіту Фугун провінції Юньнань Китайської Народної Республіки вже 28 років переправляється до своїх пацієнтів через річку Нуцзян по натягнутому тросу, як боєць спецпідрозділу. За ці роки він зробив більше 5000 таких переправ.

Лікар Ден Цяньдуй негайно реагує на сигнали, що поступають про чиюсь недугу вдень і вночі. Всі в окрузі знають його номер телефону та гаряче бажання допомагати людям. Як тільки він отримує дзвінок, швидко бере свою сумку з медикаментами і відправляється в шлях, найчастіше на інший берег річки, пишуть китайські ЗМІ.

Переправлятися по канату дуже нелегко, далеко не кожна непідготовлена людина зможе це зробити. За останні роки більше 10 місцевих селян загинули на переправі, зірвавшись униз або в результаті обриву каната.

Середній дохід жителів цього повіту становить 1490 юанів ($212) на рік, люди живуть дуже бідно. Ден не бере з них плату за огляд, а медикаменти часто дає в борг, нічого не заробляючи на їхньому продажу.

Китайські журналісти назвали Дена «лікар з канатної дороги», а також «сонячне світло каньйону».

Ця новина викликала бурхливе обговорення китайських блогерів. Відомо, що в КНР медицина дуже дорога і доступна далеко не всім. Раніше повідомлялося про декілька випадків, коли люди вмирали після того, як лікарі не хотіли надавати їм допомогу через неможливість отримати за неї оплату. У Китаї також дуже поширено дарувати подарунки і давати хабарі лікарям, інакше останні можуть просто неякісно зробити операцію або провести неефективне лікування.

Численні користувачі китайського Інтернету в коментарях пишуть, що вперше чують про такого лікаря як Ден, і навіть не вірять, що такі люди в Китаї ще залишилися. Деякі нарікають на уряд, який постійно витрачає величезні суми на проекти показухи - п'ятизіркові туалети, міжнародні виставки та інші заходи, намагаючись створити собі добрий імідж у світі, але при цьому не може побудувати міст через річку і люди змушені перебиратися через неї первісним способом, ризикуючи своїм життям.

Сам Ден також мріє, що «колись міст все ж таки буде побудований», - як сказав він в інтерв'ю місцевим ЗМІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...