• Влада Китаю закрила Тибет для туристів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 9 березня 2011 року
Влада Китаю тимчасово закрила Тибет для іноземних туристів – китайські турагентства не приймають заявок на тури в цей автономний район. Таке рішення пов’язують з наближенням дати 3-ї річниці масових заворушень в цьому регіоні.
 
10 березня 2008 року тибетці вийшли на вулиці Лхаса з вимогами до правлячої комуністичної партії Китайської Народної Республіки дати Тибету незалежність. Акції протесту були придушені, кілька десятків людей загинуло. За неофіційними даними, тоді у тюрмах загинуло близько тисячі людей, пов’язаних із масовими демонстраціями протесту.   

З часів окупації Тибету КНР у 1950 році корінне населення цього регіону неодноразово виходило на акції протесту. Кожного разу бунти придушувались, мали місце людські жертви, а організатори акцій протесту потрапляли до в’язниць.

У 1992 році правозахисна організація „Міжнародна амністія” назвала Тибет „лабораторією катувань пенітенціарної системи КНР”. Неабияку стурбованість організації викликає утримання сотень монахів і черниць в тюрмах, як приклад тому – тюрма Драпчі в м.Лхаса.

Генеральною асамблеєю ООН було прийнято кілька резолюцій, що засуджували порушення прав тибетського народу владою КНР. Згідно даних міжнародних правозахисних організацій, в Тибетському автономному районі перебуває близько 300 тисяч солдат регулярної армії КНР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...