• Давнє кам'яне село Шитоу в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 2 квітня 2011 року
Село Шитоу, що в перекладі означає «кам’яне», розташоване в центральній частині провінції Гуйчжоу в шести кілометрах від знаменитого водоспаду Хуангошу (дерева жовтих плодів). Це особливий вид поселення народності буї.
 
 
У селі проживає понад 1000 чоловік. Більшість з них носить прізвище У. Місцевий переказ свідчить, що 600 років тому це село заснував представник народності буї на прізвище У, і всі нинішні жителі є його нащадками.

Село Шитоу розташоване в мальовничому місці, посеред ланцюга гір. Перед селом розкинулися поля, а позаду бамбукові і фруктові дерева. 

 
 
 
Назва села придумана не випадково. Справа в тому, що там всі будівлі виконані з каменю. Це пов'язано з особливостями місцевості і клімату. Кам'яні стіни будинків, сходи, дороги, мости і навіть дахи з кам'яної черепиці. З каменю також зроблені деякі знаряддя праці, печі і різні посудини. Навіть протікає поряд річка називається Шитоухе (Кам'яна ріка). Це село через його особливість називають «кам'яне королівство».
 
 
Кам'яні будівлі мають безліч переваг. Вони міцні й довговічні, не бояться пожеж. Влітку в будівлях прохолодно, а взимку тепло. 
 
 
Усі чоловіки в селі є каменярами. Це ремесло передається з покоління в покоління вже кілька сотень років.

Водночас майже всі місцеві жінки володіють мистецтвом «лажань» (забарвлення воском) - самобутній спосіб нанесення візерунків на тканину за допомогою воску. 

 
 
 
Стародавній спосіб набивання тканини «лажань», майстрами якого славиться Шитоу, був створений ще за часів династії Цинь (221-207 рр. до н.е.). На натягнуту горизонтально тканину рідким воском наносять малюнок. Коли віск застигає, тканину занурюють у фарбу, а потім кип'ятять, щоб віск відокремився від неї, залишивши незабарвлену поверхню у формі малюнка. 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...