• Чому влада в Китаї підробляє дані про загиблих в аваріях

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 3 травня 2011 року
Дані китайської влади про загиблих під час різних аварій і катастроф давно і часто піддаються сумнівам. Було з’ясовано, що ці дані часто обмежуються цифрою 9. Як виявилося, що це робиться не випадково.

Як повідомляє видання «Янчен Ванбао», в період з 2010 року і дотепер у Китаї сталось мінімум 8 аварій, кількість жертв яких за офіційними даними становить 9 осіб.

Статистика така: вибух на хімічному заводі в місті Дацин провінції Хейлунцзян - загинуло 9 осіб; в повіті Нінся провінції Хунань вибухнула машина з піротехнікою - загинуло 9 осіб, поранено 9 чоловік; в місті Цзесю провінції Шаньсі на електростанції стався витік оксиду вуглецю - в результаті отруєння загинуло 9 осіб; у Сіньцзяні сталося три аварії за два дні - загинуло 9 осіб, поранено 4 особи; в повіті Пучен провінції Шеньсі стався вибух на заводі піротехніки - загинуло 9 осіб, поранено 8 осіб; в місті Лохе провінції Хенань вибухнув піротехнічний завод - загинуло 9 людей, 21 людина поранена; в місті Баоцзі провінції Шеньсі вибухнув завод піротехніки - загинуло 9 осіб, поранено 5 чоловік; в місті Сяої провінції Шаньсі на підприємстві вибухнув паровий котел - загинуло 9 осіб, поранено 4 людини і так далі.

Кореспондент видання з'ясував, що, виявляється, існують державні стандарти, згідно з яким покарання чиновників чи керівників підприємств відрізняється в залежності від кількості загиблих.

Зокрема якщо число жертв від 3 до 9 чоловік, то інциденту присвоюється ступінь «порівняно великий», а якщо від 10 до 30, то «дуже великий». В останньому випадку справу починає розслідувати відповідне управління при Держраді, в той час як більш легкими випадками займаються місцеві органи.

Багато користувачів Інтернету стали активно обговорювати цю новину, наводячи безліч фактів фальсифікацій даних про загиблих при аваріях, які сталися в їхніх районах. Вони повідомили, що існують також і норми загиблих за рік, які влада прагне не перевищувати, використовуючи фальшиву статистику.

«У нас дуже дивна країна ... причина більшості проблем полягає у відсутності ефективного механізму контролю. Щоб уникнути відповідальності і показати свої успіхи, вони [чиновники] можуть робити абсолютно все, що хочуть», - пише блогер з Пекіна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...