• Історія Китаю (4): Шень-нун — батько землеробства та медицини

  • Четвер, 21 квітня 2011 року
Відповідно до китайської міфології, в давні часи до китайців на землю спускалося божество Фу Сі, щоб збагатити культуру людства і навчити навичкам життя.

Після того, як Фу Сі встановив на землі закон про подружні стосунки, населення в стародавніх китайських селах стало неухильно зростати, говорить китайський міф. Але в людей разом із цим виникли нові проблеми. Першою проблемою було те, що люди не знали, що можна і що не можна їсти. Другою проблемою для людей стали хвороби, люди сильно страждали, але не знали, як треба лікуватися. Багато людей вмирало під час епідемій чуми.

Легенда китайської міфології свідчить, що в ті часи народився хлопчик з абсолютно прозорим тілом. Усі органи в його тілі були ясно видні. І ріс він не по днях, а по годинах. На третій день від народження він міг вже говорити, на п'ятий день він уже ходив, на сьомий день у нього виросли всі зуби. Назвали цю незвичайну дитину Шень-нун.

І відправився Шень-нун в гори, щоб знайти для людей трави, гриби, коріння і ягоди, які були придатні для їжі. Дуже болючею була його праця. У своїх пошуках він часто отримував отруєння, іноді травився і сімдесят разів на день. Але завжди виживав, бо через своє прозоре тіло міг спостерігати дію різних трав на організм, їх негативний чи цілющий вплив, свідчить китайська міфологія.

У загальному обсязі Шень-нун виявив 365 трав із цілющими властивостями. Всі свої відкриття він записав у книгу. Таким чином, був закладений надійний, міцний фундамент китайської медицини. Відповідно до китайської міфології, весь подальший тисячолітній розвиток китайської медицини ґрунтувався на відкриттях Шень-нуна, і, звичайно, його шанували як батька знаменитою на весь світ китайської медицини.

Крім того, щоб збагатити духовне життя народу, Шень-нун придумав банджо (струнно-щипковий музичний інструмент). Щоб навчити людей землеробству, говорить китайська міфологія, Шень-Нуном був винайдений плуг. Він також навчив людей робити керамічний посуд, готувати їжу. Завдяки Шень-Нуну китаянки навчилися майстерності виготовлення шовку з тутового шовкопряда.

Завдяки знайденим знанням, китайський народ з первісного стану перейшов на стадію сільськогосподарського племінного суспільства. Був створений ринок, де люди могли обмінюватися товарами і, відповідно, поліпшити своє життя. Усі покоління фермерів, фармацевтів і лікарів поклонялися Шень-Нуну як божеству.

Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...