• У Китаї нова швидкісна траса за $1,3 млрд стала непридатною для руху

  • П'ятниця, 30 вересня 2011 року

Нова швидкісна траса в китайській провінції Ганьсу стала непридатною для руху транспорту: після трьох місяців експлуатації в ній з’явилися тріщини і провали. Громадськість звинувачує чиновників у неякісному виконанні робіт і розкраданні матеріалів.

Китайська влада вклала в автостраду, що з’єднала міста Тяньшуй і Дінсі в провінції Ганьсу, більше 8,7 млрд юанів ($1,35 млрд). Однак, після трьох місяців експлуатації на дорозі довелося встановити знаки обмеження швидкості у зв’язку з аварійним станом нового шосе.

Водій транспортної компанії міста Тяньшуй повідомив кореспондентам The Epoch Times, що з трьох смуг шосе тільки одна відкрита для руху. «Пробки настільки серйозні, що іноді просто неможливо користуватися цією дорогою», — каже пан Ян.

Мао Дуеро, бригадир робітників, які обслуговують трасу, сказав, що на ділянці протяжністю у 30 кілометрів, яку обслуговує його бригада, у багатьох місцях утворилися провали і тріщини. Вони постійно їх латають. За його словами, на інших її ділянках така ж ситуація.

Після того, як інформація про стан автомагістралі була опублікована, громадськість звинуватила чиновників в організації неякісних робіт і в розкраданні коштів і матеріалів, виділених на будівництво дороги.

Однак влада відкидає звинувачення на свою адресу. «Проблема не має ніякого стосунку до крадіжок та економії будматеріалів, — сказав Чжан Чжиюн, заступник начальника відділу транспортного Управління провінції Ганьсу, — можливо, під час прокладання траси під неї потрапляла вода».

Будівництво автомагістралі в провінції Ганьсу було розпочато в 2007 році і завершилося три місяці тому. Довжина дорожнього полотна склала 235 км.

Слід зазначити, що на материковому Китаї подібні проблеми з дорогами, а також обвалення щойно введених в експлуатацію або ж ще не добудованих споруд і мостів — нерідке явище.

Так, у лютому у китайській провінції Чжецзян впала естакада завдовжки 120 метрів. Перекинулося 4 вантажівки, 3 людини отримали поранення.

У січні минулого року в Куньмін — столиці провінції Юньнань — обрушився міст, що будувався. За офіційними даними, загинуло 7 людей.

У червні 2009 року у Шанхаї завалився 13-поверховий будинок, який ще будувався. Його готували до здачі в експлуатацію в грудні. На щастя, він завалився до цього. За офіційними даними, загинув лише один робітник.

Спроби китайців закликати свою владу провести всебічні розслідування по випадках неякісних будівництв, як правило, ігноруються або наштовхуються на протидію.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...