• Історія Китаю (11): І Інь — великий прем’єр-міністр династії Шан

  • П'ятниця, 23 вересня 2011 року

Відповідно до переказів Стародавнього Китаю в кінці династії Ся жив мудрець, якого звали І Інь. Він славився своєю добротою, прекрасно розбирався в управлінні державою і був майстерним кулінаром. Завдяки своїй мудрості і працьовитості він став прем'єр-міністром династії Шан і займав цю посаду близько 50 років.

І Інь з'явився на світ під час потопу. Легенда розповідає, що його знайшли в дуплі тутового дерева, в яке перетворили його матір за порушення наказу Божества.

Головний кухар правителя держави Сінь усиновив хлопчика. Прийомний батько навчив його багатьом корисним речам, у тому числі й мистецтву приготування їжі. Працьовитість допомогла І Іню — він став різнобічно освіченим і вмілим юнаком.

Почувши про доброту і обдарованості І Іня, правитель Тан попросив Іня

допомогти в управлінні державою.
Після того як правитель Тан заснував династію Шан, на посаду першого міністра він призначив І Іня.

Шан Тан постійно радився з І Інем з багатьох важливих державних питань. І часом перший міністр давав імператору такі рекомендації, яких дотримувався сам в мистецтві кулінарії.

Він казав Шан Тану: «Правління династією подібно до приготування їжі. Буде не дуже добре, якщо ви покладете в блюдо занадто багато або занадто мало солі. Приправи також слід класти в міру. В управлінні династією не потрібно занадто поспішати або занадто зволікати.Ви зможете підтримувати всі справи в державі на належному рівні тільки в тому випадку, якщо осягнете той порядок, якого слідує кожне явище. Тоді ви будете мудрим правителем, улюбленим своїм народом». Шан Тана дуже вразила така порада І Іня.

І досі застосовується у традиційній китайській медицині відвар, який одного разу приготував І Інь. Склад трав змінюється в залежності від мети приготування відвару. І Інь визначив, які трави й у якій кількості необхідно брати для отримання потрібного відвару, в якій послідовності їх слід кип'ятити. Яку з трав потрібно покласти в окріп першою. Який повинен бути вогонь - сильний або слабкий. Скільки часу потрібно для приготування зілля.

Китайські кухарі з успіхом стали застосовувати цей відвар для приготування їжі. Це був серйозний крок уперед як у китайській медицині, так і в кулінарії. Обидва мистецтва з часом взаємно переплелися - їжа стала ліками, а ліки - їжею.

І Інь помер у віці ста років і був похований поряд з гробницею імператор Тан династії Шан - такої чести був удостоєний І Інь за внесок у розвиток династії Шан.

Підписатися:

Г

Д

Ж

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...