• Легенда про свято Середини осені

  • Вівторок, 13 вересня 2011 року

Свято Середини осені припадає на 15-й день восьмого місяця за китайським календарем, коли на небі світить повний Місяць. Відповідно до західного літочислення свято відзначається у вересні або на початку жовтня. Вважається, що цього дня Місяць — найяскравіший і круглий. За стародавньою традицією в Китаї свято Середини осені відзначають усією родиною. 

Представляємо вашій увазі одну з чудових легенд про свято Середини осені.

  Давним-давно в одне село провінції Юньнань осіннім вечором забрів поет-мандрівник. Місцеві жителі вшанували поета, як дорогого гостя. Його пригостили чаєм та різноманітми пряниками. Тоді був теплий приємний вечір з повітрям, напоєним ароматом хризантем.
 

  Поет, покуштувавши пряники і відзначивши їхній вишуканий смак, побачив ц чашці з чаєм, яку тримав у руці віддзеркаленні яскравого і повного Місяця. Цієї миті на нього накотилися спогади про рідне місто і покинуту ним сім'ю.
 

  Дивлячись на яскравий повний Місяць, поет попросив його передати найтепліші вітання своїм далеким родичам і друзям. Поет-мандрівник назвава фруктові пряники, якими почастували поета-мандрівника,  «місячними пряниками» і пояснив, що ці ласощі символізують возз'єднання сімей та сімейне щастя.

  Відтоді на згадку про цього поета жителі села щороку у період повного місяця їдять «місячні пряники» і п'ють чай, зібравшись осіннім вечором разом усією родиною. Вони насолоджуються сімейним теплом, цінуючи хвилини, проведені у дружньому колі родичів та друзів.
 

  Час свята Середини осені

 в моєму серці розцвітає любов до рідні, яка лишилася десь далеко», — це рядок з вірша Ван Вея (701

761 рр.), відомого поета династії Тан. Уривок дуже точно описує почуття тих, хто святкові дні лишається на самоті, перебуваючи далеко від своїх близьких. І особливо це так для свята Середини осені, яке символізує возз'єднання родини.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...