• Звалище сміття — засіб виживання для бідного населення Китаю

  • Понеділок, 31 жовтня 2011 року
Представляємо вашій увазі фоторепортаж про одне з великих звалищ сміття в Китаї, що опублікований виданням «Погляд на Китай» (Kanzhongguo). На звалище щодня викидають купи сміття, де бідняки шукають собі речі для особистого користування, для здачі на переробку або ж продажу на «блошиному» ринку.

Для людей з бідних районів Китаю звалище сміття часто єдине джерело для виживання.

Кожного дня, користуючись довгою палицею із залізним наконечником, вони перебирають гори сміття, незважаючи на сморід, погодні умови і шкоду для здоров'я. Знайдені речі бідняки збирають у великі плетені корзини.

Підлітки перебирають сміття нарівні з дорослими, щоб допомогти своїм сім'ям. Жахливий сморід і важка робота стали для них звичними.

Серед гір сміття також можна побачити маленьких дітей. Це місце стало їх майданчиком для ігор.

Поки батьки зайняті важкою роботою, малята будують собі імпровізовані «укриття» зі старих простирадл і бамбукових палиць. «Курінь» з підручних матеріалів послужить хоч якимсь захистом від негоди.

Проте, навіть в таких умовах діти не розучилися радіти, як видно на останньому фото.

У той же час влада Китаю хвалиться тим, що ВВП країни досяг 2-го показника в світі, обігнавши Японію. Проте розрив між бідними і багатими у Китаї все ще залишається одним з найвищих у світі. За ВВП на душу населення Китай також займає невисокі позиції: у рейтингу Світового банку лише 93-е місце, в компанії з Боснією і Герцеговиною, Белізом, Албанією і Сальвадором.

Підписатися:

Коментарі