• Китай критикує голлівудського актора за підтримку сліпого правозахисника

  • П'ятниця, 23 грудня 2011 року

Спікер міністерства закордонних справ КНР розкритикував голлівудського актора Крістіана Бейла за спробу «фабрикації новин про Китай» під час відвідування ув’язненого сліпого правозахисника, повідомляє зарубіжна преса.

Бейл і репортерська група американського телеканалу CNN 16 грудня зазнали грубого поводження з боку правоохоронних органів, коли спробували відвідати сліпого правозахисника Чень Гуанчена в його селі у східній провінції Шаньдун.

Зовнішньополітичне відомство Китаю вперше дорікнуло Бейлу відтоді, як він відвідав правозахисника. Агентство Рейтер повідомило про цю критику в середу, посилаючись на спікера МЗС Лю Веймінь.

«Я розумію так, що актора запросив режисер Чжан Імо для перегляду прем'єри фільму [за участю Бейла], — сказала пані Лю. — Його не запрошували, щоб фабрикувати новини або знімати фільм в якомусь селі».

«Я вважаю, що якщо хтось хоче сфабрикувати новину про Китай, то це не може вітатися», — додала вона.

Чень Гуанчен — адвокат-самоучка. З вересня 2010 року він перебуває під домашнім арештом після того, як відбув 4-річний термін у в'язниці за те, що кинув виклик практиці примусового аборту і стерилізації жінок, яка санкціонується компартією Китаю. Його ув’язнення свого часу також викликало міжнародну критику.

Офіційна причина його поміщення у в'язницю полягала в «пошкодженні держмайна і порушенні дорожнього руху» — звичайні звинувачення, які китайські юристи розглядають як привід для політичного переслідування.

Протягом 15 місяців Чень і його сім'я практично були ізольовані від навколишнього світу. Щоб не допустити ніякого контакту, влада поставила охорону навколо його будинку. Чиновники також грубо зустрічають усіх, хто намагається відвідати Ченя. Повідомлялося, що одного разу Ченя і його дружину били протягом близько 4 годин за те, що знайшли у нього телефонну картку.

Свій намір відвідати китайського правозахисника Бейл пояснив тим, що дізнавшись про нього в новинах, захотів відвідати його, потиснути руку і сказати «дякую».

Проте 4 співробітника правоохоронних органів на під'їзді до села, де живе Чень, перегородили Бейлу і знімальній групі CNN дорогу.

«Неймовірно, що така супердержава боїться [Ченя], що демонструє внутрішню слабкість», — сказав Бейл у інтерв'ю CNN.

«Мені здається, що таке ставлення не представляє народ Китаю. Воно представляє владу централізованого апарату та особисте ставлення до своїх власних громадян, і це жахливо», — заявив американський актор, назвавши поведінку китайського режиму «підлою».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...