Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чень Гуанчен арештований за викриття жорстоких методів контролю народжуваності

Вівторок, 27 червня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Чень Гуанчен, сліпий правозахисник, названий журналом TIME одним із 100 кращих людей, які зберігають наш світ. Фото: Велика Епоха
Пан Чень Гуанчен, відомий китайський правозахисник з провінції Шаньдун, знаходився під домашнім арештом протягом більш ніж півроку, перш ніж був поміщений у в'язницю на 89 днів.

11 червня 2006 дружина пана Ченя, Юань Вейцзін, отримала незаконний ордер на арешт від міського відділу громадської безпеки Ліньїі в окрузі Юнань. У ордері повідомлялося, що пан Чень в даний час утримується у відділенні поліції Юнань за підозрою в причетності до навмисного псування власності і перекриття руху при організації зборів.

Як сліпа людина, пан Чень вперше за довгий час не тільки висловився від імені людей з обмеженими можливостями, але також торкнувся й інших аспектів, включаючи застосування жорстоких засобів обмеження народжуваності в окрузі Юнань, захист цивільних прав, і запобігання будь-яким спробам їх порушення.

Згідно з повідомленням від 11 березня 2006 р. на китайському правозахисному вебсайті, поліція затримала і допитала пана Ченя про причини перекриття руху. Без законних на те підстав, пан Чень провів у в'язниці 89 днів. Родичі повідомили, що поліція відмовилася надати інформацію про його місцезнаходження, і про те чи був він офіційно арештований. Пан Лі Цзянь, представник китайського правозахисного вебсайту вважає, що міліція навмисно порушила Конституцію Китаю та інші закони. Пан Лі повідомив, що міліція Ліньї викрала його в Пекіні 6 вересня 2005, і повернула назад в місто Ліньї. Вся його сім'я знаходилася під домашнім арештом 186 днів, повністю відрізана від зовнішнього світу.

Пан Лі надзвичайно стурбований арештом пана Ченя. Він сказав, що поліція, ймовірно, організовує судове переслідування, і пан Чень опиниться в небезпечному становищі. Пан Лі просить, щоб широка громадськість засудила незаконні дії міліції міста Ліньї таі допомогла повернути свободу пану Ченю.

Поліцейські погрожують сім'ї Ченя

Сім'я пана Ченя отримала незаконний ордер про затримання і відмову на побачення з ним дружини. Його брат сказав: "Офіцери громадської безпеки щільно контролюють [Юань Вейцзін], обмежуючи її свободу, забороняючи покинути свій будинок. Проте, вона відмовляється підписати ордер про затримання. Уряд не діє в рамках закону, ми безпорадні. Сусіди співчувають нам, але вони безсилі".

Поліція також турбує Юань Вейцзін, заявляючи, що коли б не її маленька дитина, вони б вже давно заарештували і засудили її, як пана Лі Цзяна. Пан Лі Цзян сказав, коли міліціонери намагалися домовитися з паном Ченем, вони сподівалися, що він не загострюватиме увагу на насильстві, що застосовується, - примусових абортах і стерилізації. Міліціонери обіцяли його звільнити, якщо він підкорятиметься. Відділення поліції намагалося приховати серію жорстоких фактів, пов'язаних з контролем народжуваності, які трапились у 2005 році.

У той же самий час, міліціонери прагнуть всіляко заважати цим в'язням совісті вживати будь-яких заходів з відновлення своїх цивільних прав. Пан Чень співробітничати відмовився, і пан Лі вважає, що цим він викликав їх гнів. Разом з паном Чень Гуанченом, паном Чень Генцзяном, паном Чень Гуандуном і паном Чень Гуаном, також були арештовані й три інших сільських мешканці по звинуваченню в "навмисному псуванні суспільної власності".

Через перешкоди міліції, адвокати не змогли відвідати обвинувачених 8 травня.

1 травня журнал TIME опублікував свій список 100 кращих "Людей які зберігають наш світ", в якому пан Чень Гуанчен був вибраний в категорії "Героїв і новаторів" 2006 року.

The Epoch Times

 

 

Comments   

загрузка...