• В Китаї підробляють російські водійські посвідчення — спецслужби РФ

  • Середа, 19 жовтня 2011 року

Ряд громадян КНР в'їжджають на територію Росії за підробленими документами, які можна замовити на сайтах кількох китайських компаній. Про це 18 жовтня виданню РИА Новости заявила прес-секретар управління ФСБ РФ по Бурятії Ірина Самсонова.

Федеральна служба безпеки Росії і автоінспектори виявили чимало випадків підробки водійських посвідчень громадянами Китаю. За даними російської спецслужби, підроблені права китайці використовують в основному для контрабанди в Китай лісоматеріалів і нефриту.

Проти кількох затриманих з підробленими документами порушили кримінальні справи, повідомила Самсонова, проте вона утрималася від коментарів щодо подробиць справи і числа обвинувачених. Затриманих звинувачують за ч. 2 статті 327 Кримінального кодексу РФ (підробка, виготовлення або збут підроблених документів, державних нагород, штампів, печаток, бланків).

Підроблені права відрізняються від справжніх відсутністю голографічного захисту, пластикової картки для нарахування штрафних балів, а також завіреного консулом перекладу.

Як повідомляє Байкал-Daily, на думку ФСБ, масова робота з виробництва фальшивих посвідчень проходила під прикриттям китайської влади.

«Той факт, що кількість організацій та осіб, що виготовляють підроблені документи в прикордонних з Росією регіонах не знижується, свідчить про можливо здійснювану владою Китаю політику щодо сприяння переселення громадян КНР в РФ, так звану демографічну експансію», — цитує управління ФСБ Росії по Бурятії Байкал-Daily.

За наявними оперативними даними, фальшиві посвідчення можна придбати оформивши замовлення на сайтах деяких китайських компаній, які виготовляють візитні картки, а також самостійно. Такі документи не призначені для використання всередині Китаю і не реєструються в офіційних базах, пише видання.

У цьому році співробітники служб безпеки Росії також затримали громадянина Китаю, який протягом кількох років в'їжджав у Росію за підробленим паспортом. Суд у Забайкальському краї виніс йому штраф за перетин держкордону у 100 тисяч рублів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...