• Лікарі китайської медицини у давнину володіли надприродними здібностями

  • Середа, 25 січня 2012 року
У ЗМІ повідомлялося про надприродні здібності російської дівчинки на імя Наталя Дьомкіна. Вона може бачити крізь тіло, просвічувати органи людини, а також лікувати хвороби. Після того, як вона дала деяким людям діагнози, було встановлено, що вони дійсно страждали від вказаних нею хвороб.

Репортер щоденної газети «The Sun», отримав згоду батьків дівчинки досліджувати її в Англії. Результати дослідження викликали справжню сенсацію у сфері медицини у Великій Британії.

Цей вид здібності також відомий як «небесний зір». Він дає можливість бачити крізь стіни і просвічувати нутрощі людського тіла. Нині в усьому світі є лише кілька людей, які, як вважається, мають таку екстраординарну здатність, але, згідно з історичними записами Китаю, в давнину багато лікарів були наділені таким даром.

У «Ши Цзі» («Записах історика») знаменитий літописець Сима Цянь написав замітку про лікаря на імя Бянь Цюе.

Одного разу Бянь Цюе зустрів такого собі Чжан Санцзюня людину з надприродними здібностями. Він дав майбутньому великому лікарю секретний рецепт лікарського препарату і порадив приймати його з водою, «яка не торкнулася землі», наприклад, з росою. Через тридцять днів дотримування поради цієї людини Бянь Цюе вже міг бачити крізь стіни, а також нутрощі людського тіла.

Якось Бянь Цюе проходив через країну Го і побачив похорони. Чиновник сказав йому, що син імператора раптово помер, і його збираються покласти в труну. Стоячи біля парадних дверей палацу, Бянь Цюе заявив, що нащадок правителя насправді не помер і скоро отямиться. Чиновник не повірив йому.

Бянь Цюе наполягав: «Просто перевірте. Попросіть доктора оглянути його. Коли спадкоємець почує голос, він буде смикати носом і ротом. Ви можете переконатися, що його пах все ще теплий». Виявилося, що син імператора дійсно живий. Здібності Бянь Цюе вражали його сучасників і досі залишаються загадкою.

Хуа То відомий як засновник традиційної китайської хірургії. Він винайшов анестезію, що вперше згадується в хроніках «Хоу Хань Шу» («Історія пізньої династії Хань)»: «Якщо голковколювання і ліки не можуть вилікувати хворобу, можна попросити, щоб пацієнт прийняв анестезуючий засіб з вином. Коли зявиться стан заціпеніння і відсутності свідомості, тоді можна розрізати його живіт і видалити пухлину.

Якщо хвороба перебуває в кишечнику і животі, ми розрізаємо і промиваємо їх, видаляємо уражену частину і потім зшиваємо. Після накладення мазі на рану пацієнт видужає через чотири пять днів і через місяць зможе повністю відновити своє здоровя».

Хуа То оперував черевну порожнину, але без рентгену. Як він визначав, в якому саме місці необхідно робити розріз? Вважається, що Хуа То також мав здатність «небесного зору». Інакше, він не зміг би бути хірургом.

У Чжан Чжунцзіна (150—219 рр.), видатного майстра китайської медицини, також була ця здатність. В історичних записах описано, як одного разу він зустрів якогось чиновника і сказав йому: «Ви страждаєте від хвороби. Коли Вам буде 40 років, Ви втратите брови. Коли всі брови випадуть, помрете через пів року. Візьміть «порошок із п'ятьма каменями» і з Вами нічого не трапиться».

Однак тому здалися слова лікаря образливими. Він узяв ліки, але не став приймати їх.

Три дні потому лікар зустрів цього чиновника і запитав: «Ви приймаєте ліки?»

«Так, приймаю», відповів він.

Чжан Чжунцзін сказав чиновнику: «А схоже, що не приймаєте ліки. Чому Ви не турбуєтеся про своє життя?»

Чиновник не сказав ані слова. Двадцять років потому брови у чиновника дійсно випали. Він помер через 187 днів, як і було передбачено.

Вищенаведені приклади були записані в історичних документах Китаю. Ці доктори вдосконалювали свої моральні якості і в якийсь час свого життя набули надприродні здібності в лікуванні.

Знамениті доктори давніх часів Піднебесної були байдужі до слави і вигод, могли зберігати спокій у важких ситуаціях і володіли вражаючою зосередженістю, завдяки чому називалися лікарями-мудрецями.

Пізніше все менше лікарів традиційної китайської медицини самовдосконалювалися. У сучасній китайській медицині використовують стетоскопи, сфігмоманометри, рентген, мікроскопи, ультразвук та інші «розвинені» інструменти. Діагностика вважається швидкою. Проте в давнину лікарі традиційної медицини Китаю дізнавалися про здоров’я людини, лише поглянувши на неї.

Сьогодні «традиційна» китайська медицина нагадує західну, зокрема, у використанні безлічі лабораторних досліджень та сучасних медичних технологій. Від стародавньої традиційної китайської медицини залишився лише досвід і мистецтво призначення рецептів. Однак квінтесенція традиційної китайської медицини — вдосконалення своєї духовності і надздібностей — була втрачена.

За матеріалами: KanZhongGuo («Погляд на Китай»)
Підписатися:

Коментарі