ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Проти чорної трансплантології в Китаї в ООН направили 166 тисячі підписів

Велика Епоха
Не менш 166 000 чоловік в 36 країнах світу підписали петицію лікарів, яка закликає ООН ініціювати перевірку тверджень про те, що в Китаї насильно видаляють органи.

Інсценування оплати за незаконно вирізані в Китаї людські органи. 19 квітня 2006 р., Вашингтон, США. Фото: Jim Watson / AFP / Getty Images
Інсценування оплати за незаконно вирізані в Китаї людські органи. 19 квітня 2006 р., Вашингтон, США. Фото: Jim Watson / AFP / Getty Images
Підписи збирали волонтери протягом півтора місяців у різних країнах світу, в тому числі в Україні, Молдові, Росії та Білорусі.

Результат збору підписів, запущений міжнародною організацією «Лікарі проти насильницького вилучення органів» (DAFOH) і Радикальною партією, був представлений у Женеві в минулий понеділок, повідомляє телебачення NTDTV.

«У Китаї видаляють органи у в'язнів, більшість жертв з яких ― це практикульваники Фалуньгун, а також уйгури, тибетці і політичні дисиденти», ― йдеться в петиції.

У колективному проханні також вказується, що за шість років з 1994 по 1999 було задокументовано 18 500 операцій із пересадки внутрішніх органів, згідно з офіційними даними китайського уряду. А з 2000 по 2005 роки ця цифра різко збільшилася до 60 тисяч.

У свою чергу правозахисна організація Amnesty International підрахувала: у Китаї щороку страчують близько 2000 ув'язнених. Але, навіть якщо для 18 500 задокументованих трансплантацій використовували органи страчених в'язнів, і стільки ж у наступний період, то все одно джерело ще 40 тисяч органів залишається невідомим.

«Ми стурбовані тим, що в Китаї трансплантація органів використовується в політичних цілях, і вважаємо своєю відповідальністю звернути Вашу увагу на цю проблему», ― зазначають лікарі DAFOH.

Вони також закликають Верховного комісара ООН із прав людини створити незалежну професійну групу, яка змогла б провести розслідування щодо питання про те, що в Китаї відбувається насильницькое вилучення органів. При цьому особливу увагу просять звернути на в'язнів сумління.


----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.