• Китай планує в 10 раз підняти компенсацію за відібрану землю в селян

  • П'ятниця, 7 грудня 2012 року
Намагаючись заспокоїти суспільне невдоволення, викликане вилученням земель, виконавчий орган Китаю — Держрада КНР — пропонує у 10 разів збільшити суму компенсації селянам, у яких відібрали землі.

Подробиці нового законопроекту, який передбачає внесення поправок до вже існуючого закону, поки невідомі. Поправки ще будуть розглядатися в законодавчому органі партії, де їх повинні затвердити.

Незважаючи на намічені зміни, китайські експерти вважають, що переглянуті правила все одно не зупинять примусову конфіскацію земельних ділянок. Фахівці також відзначають, що, навіть якщо і збільшиться розмір компенсації, малоймовірно, що ці гроші потраплять в руки постраждалих, оскільки чиновники можуть легко привласнити ці кошти собі.

В інтерв'ю Великій Епосі економіст Ян Бін з провінції Хебей сказав, що правила державної компенсації за вилучену землю, можливо, переглядають через те, що по всій країні збільшилися масові протести проти конфіскації земель.

На думку Яна, режим дає людям марні надії, пропонуючи більше грошей, але насправді продовжує забирати у них землю.

«Навіть якби компенсація збільшилася в 100 разів, це все одно буде примусове вилучення землі! Це не тільки питання компенсації за землю. Власники колективних земельних ділянок і державні землевласники повинні мати однакові права. Коли режим прагне відібрати колективні землі, інтересам селян не повинен бути нанесений збиток. Селяни повинні мати право відхилити пропозицію, незалежно від розміру компенсацій. Землю не повинні більше захоплювати силою», — говорить Ян.

Навіть якщо селянин погодиться з більш високою компенсацією, корумповані чиновники можуть зробити так, що він не отримає повної суми, говорить Ян. Зараз, коли в Китаї шалена корупція, посадові особи на всіх рівнях влади сколотили величезні статки за рахунок примусового захоплення земель. За його словами, у великому місті Шеньчжень багато сільських чиновників стали мільйонерами або навіть мільярдерами.

«Це, звичайно, неможливо!» — таким був відгук жителя Шанхаю Цай Веньцзюня, коли він почув про можливе збільшення компенсації. Його родину переселили через знесення будівлі.

За словами Цая, він втратив свою роботу і землю, але так і не отримав повну компенсацію. Він вважає, що селянам отримати в 10 разів більшу суму від державних чиновників буде ще важче.

Цай не розуміє, яким чином пропоноване збільшення компенсації може вплинути на забудовників. «Якщо компенсація збільшиться в десять разів, то як це може бути вигідним для будівельних компаній?»

Новина викликала жваве обговорення в інтернеті.

Голова рубрики з вивчення ринку нерухомості в газеті «Вечірні новини Цзіньлін» Лі Цзимо написав у соціальній мережі Weibo: «Чи буде десятикратно збільшена компенсація за землю в сільських районах? Чи потраплять ці великі гроші в кишені селян? Чи стане це головною рушійною силою у роздуванні цін на житло?»

Інший користувач висловив таку думку: «Якщо вартість землі, придбаної будівельними компаніями, зросте в 10 разів, то ціни на житло зростуть, щонайменше, удвічі».

Ще один користувач написав: «Ну, звичайно, тепер зростання ВВП в найближчі декілька років на 8% або навіть на 18% гарантоване».

Недавно Велика Епоха писала, що в Китаї майстри ушу побили великий натовп бандитів, які хотіли виселити їх з будинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...