ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сучасні мости КНР не рівня Великій китайській стіні - китайські користувачі

Велика Епоха

Фотографія, зроблена на Бадалінській ділянці Великої стіни, привернула особливу увагу і стала хітом в китайській мережі інтернет.

Сучасним китайським мостам далеко до Великої стіни — користувачі Фотографія, зроблена на Бадалінській ділянці Великої стіни, стала хітом в китайській мережі інтернет. Фото: Weibo.com
Сучасним китайським мостам далеко до Великої стіни — користувачі Фотографія, зроблена на Бадалінській ділянці Великої стіни, стала хітом в китайській мережі інтернет. Фото: Weibo.com
На фотографії, розміщеній у мікроблозі, видно половину обличчя автора, пана Жуана, на тлі величезного натовпу. Зображення перепостили більше 30 000 разів і почали його жваво обговорювати. Користувачі помітили, що на відміну від сучасних мостів у Китаї, які часто руйнуються, стародавня споруда незвичайно довговічна і міцна.

Незважаючи на те, що 5 жовтня пам'ятка прийняла 298 тисяч туристів, офіційний мікроблог видання Oriental Morning Post (Азіатські ранкові вісті) повідомив, що все пройшло «без розломів, просадок і обвалів».

Це повідомлення розповсюдилося з неймовірною швидкістю, його перепостили тисячі разів на Sina Weibo і прокоментували більше 900 разів. У статті говорилося, що на Великій китайській стіні і ступити ніде було. Один із користувачів Вень Цзє, який працює менеджером проектів, прокоментував фото так: «Стародавні стіни настільки добре побудовані, що і перевантаження їх не зруйнує...»

Сучасні китайські мости критикували за убогу якість протягом останніх декількох років — за даними, зібраними користувачами інтернету, з 2002 року через неякісну конструкцію впало 26 мостів.

Остання така подія трапилася 24 серпня: 130-метрова під'їзна рампа Харбін-Янмінского моста обвалилася разом з чотирма вантажівками, внаслідок чого троє людей загинули, п'ятеро — отримали травми. 19 вересня адміністрація міста Харбін заявила, що міст обвалився тому, що вантажівки були перевантажені, але інтернет-користувачі визнали смішним таке пояснення. Адвокат Ван Пен поскаржився: «Сьогоднішній Китай не в змозі залишити архітектурні реліквії для майбутнього».

Вень Цзюнь, Велика Епоха
(Переклад з англійської)