• У Китаї вийшли на мітинг проти забруднення навколишнього середовища

  • Вівторок, 31 липня 2012 року

Мітинг проти забруднення навколишнього середовища
Тисячі жителів зібралися 28 липня на одній з площ в Цідун провінції Цзянсу, Китай. Протестуючі закликали припинити злив стічних вод в річку і штурмували адміністративну будівлю, бажаючи таким чином донести свої вимоги до влади. Фото: Weibo.co


28 липня десятки тисяч жителів у невеликому місті Китаю прорвалися через поліцейську блокаду і захопили урядову будівлю з вимогою закрити промисловий проект. Мітингувальники затримали голову міськкому партії та зірвали з нього одяг.

Жителів міста Цідун обурило те, що влада планувала пустити стічні води розташованого неподалік японського заводу з виробництва паперу в гирло ріки. Вони повідомили, що сотні тонн промислових відходів, які будуть скинуті в річку, завдадуть колосальної шкоди екології міста.

Натовпи людей почали збиратися біля будівлі муніципалітету 28 липня приблизно о 6:00 за місцевим часом. Інформація про цю подію одразу ж потрапила на SinaWeibo - китайську версіюTwitter.
До 6:18 мітингувальники штурмом прорвали поліцейську блокаду, зірвали ворота й увійшли до будівлі міського уряду.

На фотографіях, розповсюджених у мережі, зображені мешканці міста, які вчинили погром в урядовій будівлі та знищили важливі документи, а також предмети розкоші, які вони змогли знайти. У той час, коли тисячі людей увірвалися в будівлю, з голови міськкому партії зірвали речі - на фотографії зображений чиновник без сорочки, що йде в оточенні поліції. Протестувальники намагалися змусити його надягти футболку з написом про захист навколишнього середовища та боротьби із забрудненням.

На одній з фотографій, викладених у мережі, зображена жінка, яка стоїть на столі одного з чиновників та виливає на документи воду з великого кулера. На інших знімках видно скинуті в купу папери та особисті речі службовців.

Цідун - провінційне місто з населенням близько 1,1 млн. чоловік, який знаходиться під керівництвом Наньтунского муніципалітету провінції Цзянсу Східного Китаю.

Після того, як мітингувальники вторглися в будівлю муніципалітету, на місце події було відправлено близько 1000 озброєних поліцейських. Працівники правоохоронних органів оточили протестувальників, але не використали сльозогінний газ і спочатку не били мітингувальників, як це часто буває при придушенні масових протестів у Китаї.

Менш ніж через п’ять годин після акції протесту, о 10:55 на сайтеWeibo.com з'явилося повідомлення: «Наньтунске Міське керівництво вирішило закрити проект стічних вод!».

Для організації мітингу більше 10 тис. студентів та учнів коледжів з Цідун використали соціальні мережі, такі як популярний сервіс QQ, повідомляє гонконгський Інформаційний центр по захисту прав людини і демократії.

Місцевий житель, який представився як Чен, розповів журналісту Великої Епохи, що протести пройшли за участю студентів і учнів коледжів. «На передньому фланзі була молодь», - сказав він.

Про протест попередили за тиждень, і принесли спеціально підготовлені плакати. Чен розповів, що місцеві чиновники чинили тиск, намагалися не допустити протестів, вимагали від підприємств працювати у вихідні дні, і місцеві жителі давали підписку про неучасть у цих протестах.

«Влада також погрожували батькам студентів, мовляв “Якщо ви хочете, щоб ваші діти ходили до коледжів та на роботу, будьте уважні”», - сказав Чен. - «Після цього вони блокували інформацію про акцію протесту в Інтернеті».

Представники правоохоронних органів також побили журналіста Asahi Shimbun, великої японської газети, повідомили на сайті видання.

Незважаючи на те, що спочатку поліція не брала участі, у другій половині дня, після того як надійшло підкріплення із сусідніх районів, силовики почали діяти. Надійшли повідомлення про поранення і не підтверджена інформація про щонайменше один смертельний випадок.

Місцевий житель Бай розповів журналісту Великої Епохи: «Сьогодні близько опівдня велика кількість поліцейських зі спеціального підрозділу з Сучжоу, Уси та інших районів прибули до Цідун. Вони стали бити жителів на вулицях Хуаюань і Чанцзян. 18-ти річну студентку забили на смерть, а один студент, отримавши серйозні поранення, помер у лікарні».

Ще один свідок зіткнень на ім'я Хуан сказала, що поліція Цідун «не наважується» бити місцевих жителів, але представники правоохоронних органів із сусіднього Наньтун ведуть себе жорстоко.

«Після опівдня місцеві жителі були дуже збуджені, деякі студенти були побиті й не могли заспокоїтися. Кількох заарештували. Я чув, що один 18-ти річний студент помер поле того, як був доставлений в лікарню».
Деякі протестувальники після опівдня спробували реорганізуватися, але мітинг вже розігнали. Місцеві жителі стурбовані такого роду жорстоким придушенням акції протесту.

Гу Цин і Тан Мін, Велика Епоха

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі