• У Китаї селяни знову протестують через корупцію чиновників

  • Вівторок, 20 березня 2012 року

Понад тисячу мешканців з округу Еньпіна провінції Гуандун розлютилися, коли дізналися, що з громадського земельного фонду вкрали більше 20 мільйонів доларів. На знак протесту городяни перекрили дороги. Пізніше учасники акції вдалися до більш жорстких методів, у результаті чого десятки людей отримали поранення і понад десять осіб заарештували.

Згідно зі Східним щоденником (Oriental Daily), один блогер виклав в інтернеті інформацію про те, що вранці 5 березня сільські жителі перекрили дорогу, яка веде в один із ділових центрів округу Еньпіна. Місцевий чиновник, за даними місцевих жителів, привласнив $23,7 млн із земельного фонду, не залишивши і малої частини грошей для виплати селянам за їхню землю.

Еньпін розташований приблизно за 330 кілометрів від Гонконгу, в дельті річки Чжуцзян (Перлова ріка). З історичних записів відомо, що в кінці 19 століття це був один із основних транспортних вузлів, звідки китайці емігрували за кордон.

Селяни повідомили, що розкрадання грошових коштів призвело не тільки до втрати 26,2 га землі, а й завдало тяжкої шкоди навколишньому середовищу в окрузі. Раніше жителі намагалися повідомити про виниклу ситуацію місцевій владі, але вони так і не отримали жодної відповіді. Внаслідок цього вони були змушені перекрити дорогу з вимогою провести офіційне розслідування.

Оскільки протестувальники не хотіли відступати, місцеві силові структури викликали більше 200 поліцейських, які застосували грубу силу, щоб розігнати присутніх.

За опублікованими даними, у результаті зіткнення більше 40 людей отримали поранення, із них вісім — важкі поранення. Більше 10 чоловік заарештували.

Анонімний користувач інтернету у відповідь на згадане повідомлення написав: «Це попередження для наших китайських співвітчизників! Китай нагадує човен, який відхилився від курсу нормального розвитку людства, і поплив за Комуністичною партією Китаю, і ми всі застрягли в цьому човні. Багато високопоставлених чиновників і багатіїв уже давно плекають плани емігрувати зі своїми сім'ями за кордон. Однак у нас немає такої можливості, і наше життя в наших руках. Єдина надія — це згуртуватися разом для масового протесту. Давайте ж зробимо це».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...