• Батьківщина стає все менш комфортною для китайців

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 16 липня 2012 року

Масова еміграція в Європу й Америку поступово поширюється в Китаї від представників великого бізнесу до середніх і дрібних бізнесменів. Усі, в кого з’являються гроші, починають замислюватися про переїзд в іншу країну. Серед основних причин — відсутність відчуття безпеки при правлячому політичному режимі, падіння моральності людей, корупція чиновників.

15 липня засновник освітньої корпорації Taiqi Education Лю Цінхай написав на своїй сторінці в мікроблозі на сайті «Вейбо»: «Ще один мій друг почав оформляти еміграційні документи до США. Я запитав, які головні причини? Він відповів: 1. відсутність відчуття безпеки; 2. заради гарної освіти для своїх дітей; 3. нерозуміння цінностей — що добре, а що погано.

Нині хвиля еміграції вже почала поширюватися від великих багатіїв до середніх і дрібних бізнесменів. Перед людьми, в яких є певні фінанси, постало актуальне питання — надалі залишатися в країні або ж покинути її.

За даними міграційного управління США, в 2011-му фінансовому році Штати прийняли з Китаю 2969 заяв про отримання візи EB5 (еміграція за допомогою інвестицій в американську економіку), що становить 78% аналогічних заяв громадян інших країн. До кожної такої заяви включені кілька членів однієї родини. Два роки тому таких заяв із Китаю було подано всього 787.

За даними міграційного управління Канади, в 2011 році вони отримали 2567 аналогічних заяв від китайських громадян. У 2009 році таких заяв у них було всього 383. З метою обмеження потоку емігрантів за цими візами, влада Канади з 1 липня минулого року ввела квоту, згідно з якою в рік кількість виданих віз по інвестиційній програмі не повинна перевищувати 700. У результаті ця квота була заповнена за тиждень. З 700 виданих віз 697 були видані громадянам Китаю.

Щоб отримати візи по інвестиційній програмі в США треба вкласти мінімум 500 тис. доларів, а в Канаді мінімум 800 тис. американських доларів, тобто звертаються за цими візами люди з величезними за китайськими мірками доходами.

Згідно з проведеними раніше опитуваннями, багаті китайці називають в основному чотири головні причини, через які вони залишають свою батьківщину: 1. освіта для своїх дітей; 2. безпека продуктів харчування, 3. екологія; 4. безпека своїх капіталів.

Кілька днів тому на сайті «Вейбо» (китайський аналог Твіттер), дуже поширилося повідомлення блогера під ніком «господар саду Янцін», у якому він написав наступне:

«Сьогодні ми обідали всією сім’єю і за столом мова пішла про те, яка країна найбільш вороже ставиться до китайців? Ми почали перераховувати, за якими критеріями це можна оцінити: обмеження китайців у в’їзді та виїзді з країни, обмеження китайців у придбанні нерухомості й автомобілів, масовий продаж китайцям небезпечних продуктів, позбавлення китайців прав участі у виборах, оподаткування китайців великими податками і так далі… Коли ми це перерахували, всі переглянулись один з одним і раптом затихли». Цей пост був із натяком на те, що найбільш некомфортна країна для китайців — це Китай.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...