• Через iPhone 5 страйкують працівники китайського заводу

  • Понеділок, 8 жовтня 2012 року

Тисячі робітників страйкують на заводі Foxconn на півночі КНР, де виготовляють компоненти для iPhone 5, відомого продукту компанії Apple. Працівники скаржаться, що вимоги до якості занадто високі.

Останніми роками відбулися масштабні протести та заворушення на заводах Foxconn. В одному такому заворушенні на заводі у Тайюані брали участь тисячі робітників. Сталося також багато випадків самогубства, а на двох заводах — кілька вибухів.

Нью-йоркська організація Нагляд за умовами праці в Китаї  (НУПК) повідомила про страйки на заводі у місті Чженчжоу, що в центрі провінції Хенань. Заворушення почалися у п’ятницю за участю близько 3—4 тис. робітників заводу Foxconn.

«Цей страйк підтверджує той факт, що відбувається тиск на працівників заводу», — каже голова НУПК Лі Цян.

Робітники розповіли НУПК, що багато виробничих ліній iPhone 5 на різних заводах припинили свою роботу у п’ятницю.

Працівники розповіли представникам цієї організації і те, що на Foxconn вимагали від робітників працювати впродовж свят і підвищили вимоги щодо якості виробів. В той же час вони не запропонували ніяких курсів підвищення кваліфікації. Це призвело до того, що робітники виготовляли компоненти, які не відповідали вимогам якості, і створило для них додаткове напруження. В НУПК зазначили, що і керівництво заводу, і менеджери компанії Apple ставили занадто високі вимоги до робітників.

«За таких умов працівники не мали змоги виробляти такі iPhone, що відповідали стандартам», — сказали представники НУПК. На заводі Foxconn «служба контролю якості потрапила у конфліктну ситуацію з робітниками, і вони кілька разів відлупцювали інспекторів якості», — зазначили в НУПК. — Керівництво заводу ніяк не відреагувало на скарги щодо цих конфліктів і не вжило жодних заходів».

Відбулася також бійка між інспекторами якості і робітниками, через що було пошкоджено одне з лабораторних приміщень заводу і госпіталізовано багато людей, як повідомили представники НУПК. Інспекторам контролю якості погрожували минулого тижня, і коли про це стало відомо керівництву, воно проігнорувало це і на вжило ніяких заходів.

Такі виробничі проблеми на фоні примушення працювати у свята викликали масштабні страйки, у яких брали учать як інспектори, так і робітники.

Між тим, представники Foxconn заперечують факт виникнення робітничих страйків у Чженчжоу, заявляючи що хвилювання мали місце ще тиждень тому, причому були незначними, і проблему швидко вирішили.

«Будь-які повідомлення про робітничі страйки є неточними», — пише Reuters з посиланням на електронне повідомлення представників Foxconn. «Зупинки виробничого процесу у цехах Foxconn не було, всі працювали за своїм графіком», — мовиться у повідомленні.

Як зазначає веб-сайт CNET, на заводі у Чженчжоу працює 190 тис. робітників.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...