• У Китаї учні сільських шкіл мусять приносити до школи свої парти

  • Середа, 12 вересня 2012 року

Учні початкових класів у сільській місцевості КНР провінції Хубей, готуючись до школи, повинні були купити стільці і парти й принести їх у клас.

Газета Changjiang Times 3 вересня повідомила, що мати п’ятирічної Лу Силін із села Наньган району Шуньхе везла її парту до школи на мотоциклі.

Батько Лу Силін в інтерв’ю Changjiang Times розповів, що йому довелось об'їхати кілька кілометрів довкола, щоб знайти у когось і позичити парту і стілець для своєї доньки. «Кінець кінцем, ми знайшли їх», — сказав він.

За даними Changjiang Times, у початковій школі району Шуньхе з 5 тисяч учнів 3 тисячі повинні були принести до школи свої парти і стільці.

Директор цієї школи Чжун Фухай також витратив останні кілька днів до початку занять, шукаючи додаткові парти і стільці для дітей, чиї батьки живуть і працюють впродовж року переважно за містом.

«У багатьох випадках батьки наших учнів працюють у містах, і діти лишаються дома з літніми бабусями і дідусями», — пояснює Чжун.

Така ситуація з 6-річною Ван Хань. У перший день початку занять бабуся принесла на спині парти і стільці для Ван і її брата, пише газета Changjiang Times.

Пані Чень із Ліньдянь, іншого села у районі Шуньхе, в інтерв’ю телеканалу New Tang Dynasty (NTD) сказала, що в їхній школі також немає ні парт, ні стільців, і така ситуація тримається вже кілька десятиліть. «Кожен приносить до школи свої парти і стільці», — каже вона.

Чиновник компартії села Ліньдянь, до якого NTD звернулась за коментарем, спочатку визнав, що деяким дітям потрібно було принести до школи парти, але потім відмовився підтвердити це.

Колишній професор Шаньдунського університету КНР Сунь Веньгуан сказав, що китайський режим марнує величезні кошти на озброєння і репресії людей, замість того, щоб витрачати гроші на освіту.

«Щоб підтримати свій імідж, китайський режим викидає гроші на такі грандіозні проекти, як Олімпійські ігри, — на це пішло 290 млрд юанів ($46 млрд). Але в освіту він не інвестує. Бюджет багатьох початкових шкіл дуже маленький», — сказав Сунь NTD.

Китайський аналітик Ляо Жань сказав Радіо «Вільна Азія», що багато шкіл використовують освітні фонди на інші речі. «Хоча китайська конституція зазначає, що обов’язкова освіта є безкоштовною, але фактично це обман», — каже Ляо.

Софія Фан, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...