ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Правозахисники вимагають відпустити викраденого в Китаї бізнесмена

Велика Епоха
Правозахисні організації Тайваню закликають президента Ма Ін-цзю звернутися до лідерів компартії КНР з вимогою звільнити тайванського послідовника Фалуньгун Чун Тін-паня (Chung Ting-pang).

23 липня 2012 Чун Ай, дочка тайванського громадянина Чун Тін-паня, якого заарештували в червні, разом з іншими послідовниками Фалуньгун бере участь в сидячій демонстрації в центрі Тайбея. Мітингувальники вимагають звільнити Чун Тін-паня. Фото: Mandy Cheng
23 липня 2012 Чун Ай, дочка тайванського громадянина Чун Тін-паня, якого заарештували в червні, разом з іншими послідовниками Фалуньгун бере участь в сидячій демонстрації в центрі Тайбея. Мітингувальники вимагають звільнити Чун Тін-паня. Фото: Mandy Cheng
У червні тайванського громадянина Чуна викрали під час його візиту до родичів у Китаї. Зараз його тримають в Бюро громадської безпеки в Гуанчжоу провінції Гуандун.

31 липня в Тайбеї пройшов мітинг на підтримку Чун Тін-паня. У ньому взяли участь понад 30 організацій, включаючи Міжнародну Амністію, Тайванську асоціацію із захисту прав людини, Фонд юридичних реформ та Громадських спостерігачів за діяльністю тайванського Конгресу. У мітингу брали участь також рідні Чуна.


«Люди мають право вільно займатися Фалуньгун. Ми не можемо дозволити тоталітарному режиму і його системі обмежувати права тайваньських громадян», — сказала вона.

Виконавчий директор Тайванської асоціації з захисту прав людини Лай Чун-чін зазначив, що арешт Чуна — це частина державного плану з переслідування послідовників Фалуньгун. «Ми вимагаємо негайно і безумовно звільнити його. Якщо пана Чуна негайно не відпустять, які тоді можуть бути переговори у Тайваню з КНР про свободу особистості? Ніхто не повірить жодному слову», — прокоментував Лай.

Протест підтримали багато вчених, а також представники з адміністрації президента Тайваню, Законодавчого Юаня і Виконавчого Юаня*.

*Законодавчий Юань — тайваньський парламент. Виконавчий Юань — орган виконавчої гілки влади в Тайвані.

«Це заклик до захисту громадян КНР, тайваньських бізнесменів в материковому Китаї, свободи віросповідання, а також заклик до встановлення верховенства права в КНР», — зазначив професор Маб Хуань, консультант з питань захисту прав людини з адміністрації президента Тайваню.

Су Юй-чень, юрист і президент Китайської асоціації захисту прав людини, заявив журналісту з радіо «Голос Надії» (Sound of Hope), що викрадення Чуна є посяганням на безпеку всіх тайванців.

«Насправді це звернення від усіх громадян Тайваню, і ми сподіваємося, що китайський режим зрозуміє ступінь емоційної шкоди, заподіяної тайваньському народу. Ми настійно закликаємо якнайшвидше і без жодних умов звільнити пана Чуна, і ми зробимо все можливе, щоб добитися цього».

У короткому повідомленні агентства Сіньхуа комуністичний режим КНР звинуватив Чуна в перевезенні до Китаю обладнання, яке використовувалося для втручання в програми супутникового телебачення. Він збирався транслювати в ефірі правдиву інформацію про Фалуньгун.

Мітинг на підтримку Чун Тін-паня приурочений до зустрічі глави Тайваньського центру зі співробітництва з КНР Чан Пін-гуна з Чень Юньлінь, президентом китайської Асоціації зі співробітництва з Тайванем (ARATS). У народі цю щорічну зустріч, яка відбудеться в Тайбеї 9 серпня, називають «Зустріччю Чан-Чень».


Анжела Ван, Велика Епоха