• На північному сході КНР завалився новий міст, троє людей загинуло

  • Понеділок, 27 серпня 2012 року

Троє людей загинуло і п’ятеро дістали поранення через обвал мосту поблизу Харбіна, що на північному сході Китаю. Міст Янмінтань, на спорудження якого витратили $294 млн, не витримав і одного року експлуатації.

Як повідомили китайські ЗМІ, о 5:30 ранку 24 серпня ціла під’їзна рампа завдовжки 130 метрів впала на землю з 30-метрової висоти. Це відбулося неподалік від міста Харбіна.

Водій таксі Ян Вень, який у цей час був у своїй машині на сусідній з мостом дорозі, сказав, що він почув сильний гуркіт і побачив, як північний під’їзд мосту перевернувся на тротуар. Три великі вантажівки і одна невеличка впали на землю разом із частиною мосту. Земля на тому місці була розбита вщент, повідомив Ян.

Янмінтань — це найдовший міст на північ від річки Янцзи. Його довжина становить 7,1 км, і він з’єднує береги річки Сунгарі, що на заході Харбіна. Це перший підвісний міст у Харбіні. Будівництво мосту почалося 5 грудня 2009 року, і 6 листопада 2011 року його відкрили для проїзду.

Житель Харбіна, який не назвав своє ім’я, сказав Великій Епосі, що це була грандіозна новина для місцевих жителів. «Добре, що це сталося рано вранці. Якби це трапилось на кілька годин пізніше, у час пік, загинуло б дуже багато людей. Це жахливо», — сказав він.

Згідно з даними державного агентства новин Сіньхуа, Янмінтань став шостим великим мостом КНР, які обвалилися за останні 13 місяців.

мост кит2.jpg

На північному сході КНР завалився новий міст, троє людей загинуло. Фото: Dongbeiwang

Аварія викликала шквал повідомлень у китайській мережі інтернету. Прозвучало багато звинувачень на адресу корумпованих чиновників.

Один блогер написав: «Міст, який було збудовано під керівництвом компартії Китаю, обвалився, не протримавшись і року. Натомість міст Цяньтан, побудований 70 років тому, за часів влади Національної партії Гоміньдан, досі в гарному стані!»

Інший користувач інтернету зазначив: «Це нечувано! Це обурливо! Як вони могли збудувати такого моста? Де були органи контролю? Як вони ввели цей об’єкт в експлуатацію? Міст завалився менш ніж за рік! Хто за це відповідатиме?»

Фан Сяо, Юрій Петюк, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...