• Китай відправляє за кордон найбільше студентів серед усіх країн

  • Вівторок, 25 вересня 2012 року
З семи закордонних студентів один китаєць. За даними спільної доповіді Центру дослідження Китаю і глобалізації та Китайської академії соціальних наук, зараз КНР — країна №1 за кількістю студентів, які навчаються за кордоном.

У 2011 році кількість китайських студентів за кордоном досягла 339,7 тис. Це майже у 17 разів більше, ніж десять років тому.

Майже половина з них перебувають у США. У 2010 році, Китай обігнав Індію за числом студентів, що навчаються в Америці. Про це говориться у доповіді ЮНЕСКО, агентства освіти і культури у складі ООН. Зараз 22% зарубіжних студентів, що навчаються у США, приїхали з Китаю.

Починаючи з 70-х років, понад 2 млн китайських студентів навчалися за кордоном, як повідомив засновник і головний експерт китайської консультаційної компанії з освіти MyCOS Ван Боцін, посилаючись на статистичні дані Міністерства освіти КНР.

Станом на 2011 рік, за даними доповіді Центру дослідження Китаю та глобалізації, навчання понад 92% цих студентів оплачували приватні особи.

Директор Центру дослідження Китаю та глобалізації Ван Хуейяо в інтерв’ю одному китайському державному ЗМІ зазначив, що тенденція навчатися за кордоном буде зростати.

Основною причиною, чому китайці посилають своїх дітей навчатися за кордоном, є невпевненість в якості освіти в КНР та китайська екзаменаційна система, каже заступник директора Центру новин Шанхайського університету Цзяотун Сюн Бінці.

Сюн звернув увагу на те, що система освіти на Заході у більшій мірі концентрується на розвитку особистості людини і ставиться з повагою до думки студентів. Ці особливості протилежні методам освітньої системи КНР.

«Освітня система у Китаї примушує тебе йти тим же шляхом, якому слідує еліта. Освіта в інших країнах пропонує безліч моделей щоб діти мали змогу знайти своє „Я“, здійснити свої мрії і стати самостійною людиною», — каже Сюн.

«Батьки стурбовані тим, що місцеві навчальні заклади хочуть тільки заробляти грошей і зроблять їхніх дітей неосвіченими», — прокоментував один користувач на сайті Голос Китаю (Voice of China) після публікації звіту.

Джон Ван, Велика Епоха

(переклад з англійської)
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...