• З’їзд компартії Китаю завершився, на церемонію журналістів не пустили

  • Понеділок, 19 листопада 2012 року
Журналісти вишикувалися в чергу, чекаючи, коли їх пропустять в головний зал всередині Будинку народних зібрань під час церемонії закриття З'їзду Комуністичної партії в Пекіні 14 листопада 2012 року, в останній день конференції. Їх допустили лише на останні миті конференції. Фото: Ed Jones/AFP/Getty Images

Журналісти вишикувалися в чергу, чекаючи, коли їх пропустять в головний зал всередині Будинку народних зібрань під час церемонії закриття З'їзду Комуністичної партії в Пекіні 14 листопада 2012 року, в останній день конференції. Їх допустили лише на останні миті конференції.
Фото: Ed Jones/AFP/Getty Images

Державний телеканал CCTV 14 листопада підготувався до показу в прямому ефірі церемонії закриття 18-го з'їзду Комуністичної партії Китаю, але жоден фотознімок або відеоролик про роботу конференції не показали. Висвітлення подій з Будинку народних зібрань, за чутками, заблокували через бійку, яка сталася між делегатами з'їзду.

Більше тисячі журналістів, китайських і зарубіжних, цілих чотири години нудьгували біля дверей залу. Коли журналістам дозволили увійти, збори було вже майже завершено, і вони змогли побачити лише, як делегати аплодували.

Телеведучі CCTV заповнили час ефіру плітками про знаменитостей.

Нових лідерів партії повинні були оголосити ще вдень. Але CCTV зробило це лише о 18 годині вечора — оголосили список імен, що складається більш ніж із 200 членів нового Центрального комітету, кандидатів у члени ЦК, а також членів Центральної комісії з перевірки дисципліни.

Користувач Чжан Хунлян прокоментував у своєму блозі: «Так звана пряма трансляція церемонії закриття по CCTV була вельми цікавою. Не було жодного відео засідання. Весь час ми чули лише, як балакають коментатори. Думаю, подібної трансляції світ не бачив за всю історію людства».

Лю Жуйдун, виконавчий директор Hong Kong Merily International, пояснив причину такого дивного мовлення. У своєму блозі Sina Weibo він написав: «Після зборів була бійка, і репортерам не дозволили вести зйомку». Його повідомленням швидко поділилися безліч користувачів Weibo, китайської соціальної мережі.

Гонконгська газета Мінпао також повідомила, що затримку в оголошенні нових лідерів країни викликала бійка після голосування.

На Weibo ключові слова «бійка у конференц-залі» були заблоковані.

За словами користувачів, бійка сталася між прихильниками колишнього лідера партії Цзян Цземіня і прихильниками тепер уже теж екс-лідера партії Ху Цзіньтао (новим лідером тепер оголошений Сі Цзіньпін).

Тонні Хо написав у своєму блозі: «Важливі новини! Внаслідок того, що результати виборів відрізняються від того, як було спочатку задумано, хтось зажадав ще одного раунду голосування. У підсумку розгорілася бійка».

Блогер з Пекіна, який назвав себе «П'ять кілометрів від зеленої гори», написав: «Між учасниками засідання відбулася суперечка з приводу підсумків виборів. У цей самий момент, коли я відправляю це повідомлення, вони все ще б'ються».

Блогер, зареєстрований як «pmcpmc», уточнив: «Бійка була між Ху і Цзяном».

Повідомлення в Weibo часто використовуються тією або іншою стороною комуністичного режиму для поширення вигідної їм інформації. Що саме сталося в Будинку народних зібрань, все ж невідомо, адже ніхто з журналістів, які стояли біля залу засідань протягом декількох годин, не повідомив про те, що насправді відбулося.

Нагадаємо, між фракцією попереднього лідера компартії Цзян Цземіня і Ху Цзіньтао, який щойно теж залишив пост очільника партії, ведеться боротьба за владу. Цзян Цземінь і його соратники, в числі яких і заарештований нині Бо Сілай, намагаються утримати владу для того, щоб їх не притягли до відповідальності за різні злочини, скоєні ними раніше.

Зокрема, на початку 2000-х років угруповання на чолі з Бо Сілаєм за підтримки Цзян Цземіня організувало бізнес з вилучення органів у живих людей і продажу їхніх органів людям, які потребують пересадки. Також дружина Бо Сілая Гу Кайлай допомагала продавати тіла загиблих людей, у яких витягли органи, фабрикам з консервації тіл, які потім, у свою чергу, готують ці тіла для участі у виставках тіл по всьому світу.
Підписатися:

Коментарі