• Тайванський бізнес переживає важкі часи в Китаї

  • 30% тайванських компаній на межі банкрутства. Китай встановлює нові ракети, спрямовані на острів
  • П'ятниця, 19 жовтня 2012 року

У 2012 році більшість тайванських інвесторів в Китаї зазнали збитків. При цьому 30% тайванських інвесторів на межі банкрутства, і ще 30% — у важкому становищі. Такі цифри озвучив директор Національного бюро безпеки Тайваню Цай Де-шен на засіданні тайванського Комітету з питань національної безпеки і зовнішніх зв'язків, як повідомило тайванське ЗМІ United Daily News.

Daily News також відзначило, що Китай хоче мати більше політичного впливу в Тайвані. Бюро національної безпеки заявило про те, що китайська сторона незадоволена тим, що між Тайванем і Китаєм існує лише економічне співробітництво. Китай також хоче брати участь в обговоренні політичних змін на острові, який КНР офіційно вважає своєю провінцією, що відокремилася самовільно. Тайвань же називає себе незалежною державою.

Член Демократичної прогресивної партії Чиу І-ін запитала у Цая, чому тайванський уряд замовчує про ризики ведення бізнесу в Китаї, як пише United Daily News. Вона каже, що адміністрація президента Ма Інцзю і Рада з питань зв'язків з материковим Китаєм заохочують тайванців вкладати інвестиції в КНР, але незрозуміло з якої причини. «Хіба все має повернутися назад в материковий Китай?» — запитує вона.

Чиу сказала, що, на її думку, уряду слід повідомляти і про ризики інвестицій в КНР, а не тільки про переваги. Вона зазначила: «Наші бізнесмени збанкрутували і навіть самі опинилися в небезпеці. Ми не в змозі їх захистити», — пише United Daily News.

Вона розповіла і про інші більш серйозні ризики для інвесторів. КНР збільшила кількість реактивних ракет, які потенційно можуть бути використані проти Тайваню. Як повідомляє Daily News, їхнє число збільшилося з 1400 до 1600.

Цай відповів, що темпи нарощування реактивних ракет сповільнилися. Однак як зазначає Чиу, повільне збільшення кількості ракетних установок не означає безпеку для Тайваню. Вона закликала Бюро національної безпеки отримати детальну інформацію щодо реактивних ракет Китаю, спрямованих на Тайвань, і оприлюднити цю інформацію.

Голова «Фонду обміну через Тайванську протоку» П.К. Чіан, який іде у відставку, сказав, що він нагадав тайванським бізнесменам, що життя в Китаї залежить від людських стосунків, пише Daily News. Тайванські підприємці повинні добре ознайомитися з місцевими законами, а також з інвестиційним середовищем. Вони повинні бути пильними, щоб не зазнати збитків у таких умовах.

Всі знають, що інвестиції в Китай — це одночасно і ризик і можливість, але останнім часом ризики збільшилися, зазначив Цай.

Чжун Юань, Велика епоха

(Переклад з англійської)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...