ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Манхетені пройшов марш пам’яті жертв Голодомору

Велика Епоха
В суботу 17 листопада кілька тисяч американських українців зібрались на Манхетені: проведенням жалобної ходи та літургією у соборі святого Патрика вони вшановували 80-ту річницю Голодомору.

Фото: Ярина Матвійчук/Радіо Свобода
Фото: Ярина Матвійчук/Радіо Свобода
Всього на заході зібралось близько 2 тисяч українських емігрантів. Були присутні також посол України в США Олександр Моцик, українські консули, представники Білого дому та сенатори. Слова підтримки українцям написав мер Нью-Йорку Майкл Блумберг, передає Радіо Свобода.

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору зібрались о 10:30 біля Української Католицької церкви Святого Георгія і пройшли ходою до собору Святого Патрика. Мета акції, за словами організаторів, — розповісти світу про трагедію українського народу з тим, щоб подібне більше не повторилося.

«Протягом ходи пам’яті ми будемо згадувати мільйони людей, які померли. Обіцяю зробити все від нас залежне, щоб запобігти таким злодіянням, щоб вони ніколи більше не повторилися», — йдеться в заяві президента Українського конгресового комітету Америки (УККА) Тамари Олексі.

А Майкл Савків-молодший, голова Комітету з питань українського Голодомору-геноциду 1932—33 років, сказав, що в планах на майбутнє — «конференції та виставки, а також розробка навчальних програм для середніх шкіл та коледжів, щоб розповісти світові про Голодомор», — йдеться у заяві УККА. Крім того, до річниці трагедії наступного року збираються відкрити пам’ятник — поставлять його в столиці США, у Вашингтоні.

В інших країнах вшановувати пам’ять загиблих від Голодомору будуть цього тижня — 19—23 листопада. 24 листопада свічки пам’яті жертв трагедії запалять на Михайлівській площі у Києві. А Перший Національний, супутниковий канал «Перший Ukraine» та цифровий телеканал «Перший Т2» вшанують пам’ять жертв Голодомору 24 листопада о 16:00 та о 19:32 — канали національного телебачення перервуть ефір для хвилини мовчання.