• Мінздоров’я хоче зробити укранців безкоштовними донорами органів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 19 листопада 2012 року
МОЗ України підготував резонансний законопроект, який передбачає автоматичне безкоштовне посмертне донорство українців, якщо громадянин за життя юридично не оформить «відмовну від жертвування органів».

Законопроект також пропонує затвердити необов'язковість письмової згоди родичів на забір органів після смерті. Документ вже переданий на розгляд у профільний комітет Верховної Ради для вивчення.

Лікарі-трансплантологи запевняють, що така програма допоможе частково вирішити проблему донорства і врятувати тисячі життів, повідомляє газета «Известия» з посиланням на трансплантолога МОЗ Олександра Никоненка.

Однак хірург висловив побоювання, що навіть найменше спрощення в сфері трансплантології спровокує «чорний ринок» донорських органів і корупцію.

Подібний законопроект розробляється і в МОЗ Росії, після чого його представлять громадськості. У російському міністерстві відзначили, що закон про донорство органів соціально значущий для населення, тому до цієї роботи вони ставляться «дуже виважено і ретельно». Документ з'явиться на сайті міністерства вже в цьому році, повідомляє «РІА Новини».

Зазначимо, у США провідні лікарі всього світу різних спеціальностей об'єдналися в організацію під назвою DAFOH (Лікарі проти насильницького вилучення органів). Їхня організація заснована з метою сприяння високим етичним стандартам в медицині і припинення практики незаконного видаляння органів, яка нині процвітає в Китаї.

У жовтні 2012 року DAFOH ініціювала процес збору підписів по всьому світу під петицією до Верховного комісара ООН. У цій петиції ООН закликають організувати групу фахівців, яка б розслідувала факти незаконного вилучення органів у КНР у живих людей, а також закликала Китай негайно припинити практику вилучення органів у страчених ув'язнених і в'язнів совісті, більшість із яких — послідовники духовного руху Фалуньгун.

За три тижні понад 100 тис. чоловік по всьому світу поставили свої підписи під цією петицією, в тому числі понад 8600 в Україні (сторінка підпису петиції). На початку листопада вони були передані в ООН.

Підписатися:

Коментарі