• Прослуховування процвітає серед чиновників компартії Китаю

  • П'ятниця, 14 грудня 2012 року

Багатьох партійних посадовців у КНР прослуховують. Вони постійно хвилюються, що їхню незаконну діяльність можуть розкрити, як вказують партійні аналітики.

Делегаты на открытии сессии 18-го съезда КПК в Доме народных собраний. 8 ноября, Пекин, КНР. Многие партийные чиновники недавно обнаружили, что их прослушивают. Эта паранойя усилилась среди партийных чиновников из-за антикоррупционной кампании, которую ввели сверху. Фото: Feng Li/Getty Images 

Делегати на відкритті сесії 18-го з'їзду компартії Китаю у Будинку народних зібрань. 8 листопада, Пекін, КНР. Багато партійних чиновників нещодавно виявили, що їх прослуховують. Ця параноя посилилася серед партійних чиновників через антикорупційну кампанію, яку запровадили зверху. Фото: Feng Li/Getty Images

Ці Хун є фахівцем із пристроїв електронного спостереження. Раніше його часто наймали місцеві партійні чиновники, щоб він знайшов і знешкодив «жучки» у кабінетах та вдома. Під час першої «чистки», яку провів Ці, він знайшов в офісі одного чиновника два записувальних пристрої і сховану в кондиціонері камеру.

Той посадовець «впав на коліна і довгий час стояв так, будучи не в змозі промовити ні слова», як розповів Ці «Народному тижневику Наньфан» (cqwb.com.cn) у недавньому інтерв’ю.

Після цього випадку слава про майстерність Ці поширилася в усьому Китаї, і він отримував все нові і нові пропозиції від клієнтів. Згідно зі статтею у згаданому ЗМІ, Ці знешкодив понад 300 «жучків» у машинах, домах, кабінетах і спальнях більш ніж 100 чиновників. Під час дуже «гарячого» на замовлення тижня він знешкодив цілих 40 пристроїв прослуховування. Більшість із них встановили жінки чиновників, коханки, співробітники та конкуренти, зазначається в повідомленні.

Ці каже, що ці чиновники живуть у постійному страху, що їхні аморальні та незаконні вчинки стануть надбанням суспільства. Багато з них весь час думають, що за ними хтось слідкує. Вони також схильні до підозрілості — навіть, якщо «жучків» не встановлено, вони тоді вірять, що використовувані засоби просто не в змозі виявити пристрої прослуховування.

Чиновник із провінції Шаньсі запропонував своїм друзям із провінції Шаньдун, що якщо вони хочуть уникнути прослуховування, їм слід обнімати всіх знайомих, яких вони зустрічають — так вони зможуть відчути, чи одягнув інший якийсь пристрій. Будь-які розмови на чутливі теми краще проводити у сауні або лазні, оскільки там менше шансів бути прослуханим.

Ці відмітив, що уже втомився від цієї роботи і вирішив відмовитися від неї, оскільки це викликає в нього відразу, і додав, що під комуністичним правлінням китайське суспільство є безнадійним.

Бо Сілай, опальний член Політбюро ЦК КПК і колишній партійний очільник міста Чунцін розвинув потужну систему електронного спостереження в цьому мегаполісі. Він таким чином записував розмови різноманітних високих партійних чиновників. Одного разу об’єктом прослуховування навіть став екс-голова КНР Ху Цзіньтао.

Сін’ї Лінь, Велика Епоха


---------------------------------- 

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...