ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці довіряють міліції значно менше, ніж європейці

Велика Епоха

Українці довіряють міліції в рази менше, ніж європейці — поліції, і загальний рівень довіри до правоохоронних органів в Україні є надзвичайно низьким.

Фото: Юлія Ламаалем/Велика Епоха
Фото: Юлія Ламаалем/Велика Епоха
В той час, коли громадяни України оцінюють свій рівень довіри до правоохоронців на 2,5 бали за 11-бальною шкалою (від 0 до 10), жителі європейських країн підтримували діяльність поліції набагато більше. Британці довіряють їм на 6,2 бали, бельгійці — на 6 балів, французи на 5,6 балів, а поляки — на 5,4 бали, йдеться в статті експертів соціологічної служби Центру Разумкова.

Загалом підтримка діяльності органів внутрішніх справ в Україні є надзвичайно низькою — не довіряє їм більше половини громадян, свідчать дані дослідження. Причому за останні 10 років ситуація майже не покращується. Зростала довіра до правоохоронців двічі — це були періоди після президентських виборів — коли влада кардинально змінювалась в 2005 та 2010 роках.

Оскільки правоохоронні органи входять до владної системи, ставлення до них громадян залежить від сприйняття людьми влади в цілому, пояснюють соціологи Центру Разумкова Микола Мельник та Михайло Міщенко. Подібна ситуація і з українськими судами.

Загалом експерти вважають, що українська правоохоронна система перебуває в критичному стані, і потребує як реформ із боку влади, так і більшої уваги з боку громадянського суспільства.