ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обама обрав Держсекретаря США

Велика Епоха
Президент США Барак Обама висунув на пост глави Держдепартаменту США сенатора-демократа Джона Керрі.

Джон Керрі. Фото: Tim Sloan/AFP/Getty Images
Джон Керрі. Фото: Tim Sloan/AFP/Getty Images
У своєму виступі президент відзначив численні заслуги 69-річного ветерана В'єтнамської війни перед країною і вважає його «ідеальним вибором для керівництва американської дипломатії», повідомляє The Ticket.

«Все життя підготувало Джона Керрі для цієї ролі. За всі ці роки він заслужив повагу і довіру лідерів усього світу. Відслуживши з доблестю у В'єтнамі, він розуміє, що ми повинні мудро використовувати американську міць, особливо нашу військову міць. Йому не знадобиться багато часу на професійну перепідготовку. Я думаю, і присутні тут справедливо скажуть, що небагато знають стільки ж президентів і прем'єр-міністрів, як Джон Керрі, хто так досконально розуміє нашу зовнішню політику. І це робить його ідеальним кандидатом на пост керівника американської дипломатії на найближчі роки. Сподіваюся, Сенат США затвердить запропонованого мною Джона Керрі», ― сказав Обама на прес-конференції в Білому домі.

«Я не згоден з сенатором Джоном Керрі з багатьох політичних рішень, але поважаю його і думаю, що це дуже хороший вибір», ― зазначив сенатор-республіканець Ліндсі Грем на тій же прес-конференції.

У разі позитивного рішення верхньої палати Конгресу США Джон Керрі стане наступником Хілларі Клінтон, яка очолювала пост глави Держдепу з 2009 року.

Цей крок був зроблений Обамою після того, як постійний представник США при ООН Сьюзан Елізабет Райс відмовилася від участі в передвиборній гонці з «невизначеним результатом», як сказала вона.

Американський політик Джон Форбс Керрі є головою сенатського комітету з іноземної політики та віце-губернатором Массачусетса. У 70-ті роки, коли він служив у В'єтнамі старшим офіцером катерів, був тричі поранений.